banner556

14 ekip kayıt yaptırdı

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Limasol Sigorta Rallisi, 18-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleşiyor

14 ekip kayıt yaptırdı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından organize edilen “Basel Holding Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın beşinci yarışı, 18-19 Eylül tarihleri arasında, Limasol Sigorta sponsorluğunda üçüncü kez yapılıyor. Lefkoşa Surlariçi’nde bulunan Kumarcılar Hanı yanındaki David People Cafe önünden 18 Eylül Cumartesi akşamüzeri başlayacak olan ralli 2 günlük programla organize ediliyor. Ekipler 15.30’da yapılacak start seremonisinin ardından 16.20 ve 17.20’de ilk aracın start almasıyla iki kez art arda, 13 kilometrelik Balıkesir etabını geçecekler. Balıkesir etabı, Köprü üstü ve Atlama noktası bölgesinde hazırlanacak seyirci noktalarından izlenebilecek. İlk günün tamamlanmasıyla ekipler Atatürk Spor Salonunda kurulacak servis alanına gidecekler ve kapalı park ile ilk gün noktalanacak.
Lefkoşa Surlariçi’nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Başkan Tigin Kişmir, Asbaşkan Mahmut Sezinler, Limasol Sigorta Genel Müdürü Birtan Asker ve Yarış Direktörü Canben Özpaşa yarışla ilgili düşüncelerini aktardı.

Başkan Kişmir: Büyük çekişme var
Üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Limasol Sigorta Rallisi için heyecanlıyız. Oldukça çekişmeli geçen 2021 sezonunda 5. yarışı da Limasol Sigorta ile birlikte düzenlemekten de mutluyuz. 

Asker: Parkurlarda yarışılsın
Trafikte kazalar, türlü nedenlerle günden güne artmakta, maddi ve bedeni hasarlar oluşmaktadır. Kazaları olmadan önlemek bir ilke olmalıdır. Bu ilke kapsamında “Süratin Trafiğe Açık Yollarda Değil, Belli Parkurlarda Yapılıp” kimseyi tehlikeye atmadan, meraklılarının sürat tutkularını tatmin etmelerini sağlamak adına bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Limasol Sigorta-Lefkoşa Rallisine sponsor olduk. Kazasız, sağlıkla tamamlanan bir ralli dileriz.

 Sezinler: Marka olduk
Eylül ayında 24 yıl önce kurulan Limasol Sigorta Ltd ile birlikte Yine Eylül ayında Limasol Sigorta Rallisini düzenlemek benim için ayrı bir gurur. Limasol Sigorta ile birlik KKTOK iyi bir marka oldu.

Özpaşa: Seyircileri düşündük
18-19 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek Basel Sezonunun 5. yarışı Limasol Sigorta Lefkoşa Rallisinde seyirciler için daha toplu ve güzel bir yarış hazırladık. 

14 ekip ralliye kayıt yaptırdı
Bu sezonun ilgi odağı olan R5 otomobillerle 5 ekip start alacak. Şampiyona lideri, Flat Out Rally Team ekibi Deniz Fahri-Serhan Tan ikilisi, şampiyonada ikinci sırada bulunan, bir diğer Flat Out Rally Team ekibi Mustafa Bulutoğluları-Mustafa Yücener ikilisi ve şampiyona üçüncüsü MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisinin yanı sıra Macila Rally Team ekibi Cahit Yetkili-Harun Çakır ikilisinin ve Drift NEU Racing Team’den Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi de R5 araçlarla start alacaklar. Limasol Sigorta Rallisi’nde 5 ekip Sınıf N’de, 2 ekip Sınıf 1’de ve 2 ekip Sınıf R’de start alacak. 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455