banner564
banner556

Bakan Oğuz, bayramlarını kutladı

Bakan Oğuz, yangın hazır kuvvet ekipleri ve yangın kule gözcüleriyle bir araya geldi

banner611
Bakan Oğuz, bayramlarını kutladı
banner598
banner616

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz ve Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu, Ramazan Bayramı’nın son gününde Orman Dairesi Yangın Hazır Kuvvet ekiplerine (YHK) ve yangın kule gözcülerine bayram ziyaretinde bulundu.
Yapılan açıklamaya göre Oğuz, Tepebaşı bölgesinde soğutma çalışmaları yapan personelle bir araya gelerek bilgi aldı; çalışanların bayramını kutladı.
Bakan Oğuz, Yeşilköy, Kantara ekip - kule, Alevkaya ekip, Küçükerenköy, Çatalköy ekip -kule, Karşıyaka ekip- Kule Koruçam ekip ve kuledeki YHK ekiplerine de bayram ziyaretlerinde bulunarak, ekiplerin bayramını kutladı ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Orman yangınları ile ilgili hassas dönemin devam ettiğini belirten Bakan Oğuz, bu konuda vatandaşların çok dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti.
Bakan Oğuz, meydana gelebilecek orman yangınları ile olumsuzluklara karşı tedbirli davranılması yönünde uyarıda bulunarak, personelin görevinin önemini ve hassasiyetini göz önünde bulundurarak çalışmasının önemini vurguladı.
Bakan Oğuz,  vatandaşlara bulundukları yerde yangın veya duman görmeleri durumunda Alo 177 Orman Yangın hattını aramaları çağrısı da yaptı.

Zahire alımlarıyla ilgili toplantı 
Öte yandan Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) Danışma Heyeti, 2020 zahire alımlarını görüşmek üzere bugün toplanıyor. 
İlgili kesimlerin görüş ve önerilerinin değerlendirileceği toplantı sonrasında TÜK Yönetim Kurulu, 2020 ürünü zahire alımları hususunda karar üretecek.
Görüş ve öneriler TÜK Yönetim Kurulu’nda değerlendirilecek, 2020 ürünü zahire alımları hususunda karar üretilecek.
TÜK Yönetim Kurulu Başkanı’nın başkanlığında oluşturulan heyette Kooperatif İşleri Dairesi, Kıbrıs Türk Çiftçiler Birliği, Değirmenciler Birliği, Ekmekçiler Birliği ve Tüketiciler Birliği temsilcileri bulunuyor. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473