banner564
banner622

Bir hafta sonra yakalandılar

120 bin lira değerinde kompresör çalarak, kiraladıkları araçla kaçırdılar

Bir hafta sonra yakalandılar
banner598

Kiraladıkları araca zarar verdikleri gerekçesiyle tutuklanan Erdal Kalkan ile Abdu Ilıkan’ın hırsızlık yaptığı tespit edildi. Zanlıların Lefkoşa’ya bağlı Alayköy Sanayi Bölgesinde bulunan bir iş yerinden 120 bin TL değerinde soğuk hava kompresörü çaldığı ortaya çıktı. Zanlıların çaldıkları kompresörü kiralık araçla taşıdığı, bu nedenle aracın zarar gördüğü belirlendi.
Soruşturma amaçlı 11 gündür tutuklu bulunan zanlılar dün  “Hırsızlık”, “Kasti Hasar” ve “Mülke Tecavüz”  suçlarından teminata bağlanmak üzere mahkemeye çıkarıldı. 
Soruşturmayı yapan polis,  7 Ekim 2023 tarihinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren bir kiralık araç şirketinin zanlılara kiraladıkları araçla demir taşındığına dair şikayetçi olduğunu söyledi. 
Polis, şikayet üzerine zanlıların tutuklanarak, soruşturma başlatıldığını ifade etti.  Polis memuru, zanlıların soruşturma amaçlı mahkemeye çıkarılarak, haklarında 3 gün tutukluluk emri alındığını ifade etti.
Polis, bu süre içerisinde yapılan soruşturma sonucu iki zanlının Alayköy Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir işyerinin avlusuna izinsiz olarak girip, mülke tecavüz ettikten sonra, işyerine ait soğuk hava deposu içerisinde monteli olan 120 bin TL değerindeki soğuk hava kompresörünü, olduğu yerden kasten sökerek hasar uğratıp çaldıklarının tespit edildiğini kaydetti. 
Polis memuru, Erdal Kalkan’ın suçlamaları kabul ettiğini ve soruşturmanın tamamlandığını belirterek, her iki zanlının teminata bağlanmasını talep etti. 
Mahkeme, zanlıların 15’er bin TL nakit teminat yatırması, birer kefilin 150’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473