banner564

Bu çile bitmez

Elektrik Kurumu ‘arıza’ nedeniyle tüm bölgelerde kesintiye gitti

Bu çile bitmez
banner598

Teknecik’te biri gaz tribünü, diğeri termik iki santralin arızalanması nedeniyle dün akşam ülke genelinde planlı kesintiye gidildi. 
Arızanın önceki akşam meydana geldiği; santrallerin çalışmamasından dolayı ülkede 20 megawat enerji açığı oluştuğu belirtilirken, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (K    ıb-Tek) çareyi dönüşümlü kesinti yapmakta buldu.
Hava sıcaklığı 45 dereceye ulaşırken, akşam saatlerinde doğru elektriksiz kalan vatandaşlar öfke kustu. 
Bazıları sosyal medya hesaplarından yaşanan kesintilere tepki gösterirken, bazıları da Diyalog’u arayarak, dert yandı.
Kıb-Tek Genel Müdürü Dalman Aydın, “Eğer arızalar giderilmezse planlı kesintiler devam edecek” dedi.
Aydın, biri gaz tribünü, diğeri termik iki santralin önceki akşam arızalandığını, tamir çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Aydın, santraller çalışmadığı için 20 megawat enerji açığı oluştuğunu belirterek, dün akşam saatlerinde yoğun enerji kullanımından dolayı talebin karşılanamadığını, bu nedenle planlı kesintiye gittiklerini ifade etti.
Dalman Aydın, Güney Kıbrıs’tan belirli saatlerde enerji alımı yapıldığını ancak yetersiz kaldığını dile getirdi. Kıb-Tek Genel Müdürü Dalman Aydın, “Eğer arızalar giderilmezse planlı kesintiler devam edecek” dedi.

Kesintiler sürecek
Bu arada orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak proje çalışması nedeniyle bugün 09.00 ile 14.00 saatleri arasında; Karşıyaka Dağ Kısmı ve Su Pompası, Yağ Değirmeni Bölgesi, Köy İçi ve Mezarlık Bölgesi, Monte Parle Tatil Köyü ve Civarı ve Şirinyalı bölgelerine elektrik verilemeyeceği açıklandı. 
Kıb-Tek’ten yapılan açıklamaya göre, çalışmanın seyrine göre elektrik enerjisi belirtilen saatten daha geç ya da daha erken verilebileceğinden, şebekede her an elektrik varmış gibi davranılması istendi.  Ayrıca Çamlıbel Sağlık Ocağı bölgesi ile Karpaşa köy yolu ve civarında da 3 saatlik elektrik kesintisi yapılacak. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’ndan (Kıb-Tek) yapılan açıklamaya göre, orta gerilim elektrik şebekesinde yapılacak direk değişim çalışması nedeniyle 09.30-12.30 saatleri arasında Çamlıbel Sağlık Ocağı bölgesi ile Karpaşa köy yolu ve civarına elektrik verilemeyecek. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÜMİT  Ozdemirağ
ÜMİT Ozdemirağ - 1 ay Önce

Sanki ben kurmuştum Elektrik santralını. Kendileri suçsuz.
Sanki ben kurdum bu düzeni. Kendileri masum.

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Ciddi be tarafsız bir hükümet olsaydı başta,senin şu anda hücrede olman gerekirdi..İşn gücün yalan dolan ve ileride yargılanacağın günü dört gözle bekliyoruz..Umarım tez zananda bunu görürüz...

niyazi  AUSTRALIA
niyazi AUSTRALIA - 1 ay Önce

kktc DESERVERS EVERY THING HAA HAAA HAAAAA FIX THE BLUDY THING

Neco Uk
Neco Uk @niyazi AUSTRALIA - 1 ay Önce

piss off bastard...

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474