banner564

Kendi başını yaktı

Misafir olarak gittiği evden 22 adet Cumhuriyet altını çalmakla suçlanan Olcay Karaçoban’ın; temizlik yaptığı evden de altın ve çok sayıda kıyafet ve iç çamaşırı çaldığı ortaya çıktı

Kendi başını yaktı
banner598

Güzelyurt’a bağlı Doğancı köyünde misafir olarak gittiği evden 22 adet Cumhuriyet altını ve 5 bin TL çalan 53 yaşındaki Olcay Karaçoban’ın başka vukuatları ortaya çıktı. Zanlının Tepebaşı’nda temizlik için gittiği bir evden 5 TL, 4 adet altın yüzük, 4 adet başörtüsü, 21 adet tişört ve 12 adet iç çamaşırı çaldığı belirlendi.
Zanlı dün ek tutuklama talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Güzelyurt Adli Şube’de görevli polis memuru olguları aktardı. 
Polis, zanlının 9 Ağustos 2023 tarihinde saat 16.00 sıralarında Doğancı’da misafir olarak bulunduğu G.M.’nin ikametgâhın yatak odasına girerek, elbise dolabının içerisinde muhafaza edilen 22 adet Cumhuriyet altınını, 4 adet altın yüzüğü ve 50bin TL nakit parayı çaldığını söyledi. 
Polis, G.M.’nin şikayetçi olması üzerine zanlının Demirhan’da faaliyet gösteren bir süpermarkette tespit edildiğini açıkladı.
Zanlının evinde arama yapıldığını ancak çalıntı altın ve paraların bulunmadığını ifade eden polis, yapılan ileri soruşturma sonucu market içerisinde bulunan sünger bölümünün içerisine sakladığını itiraf ettiğini söylediğini aktardı.
Polis, zanlının itirafı üzerine yapılan aramada çalınan altınların ve paranın bulunarak, emare alındığını kaydetti.
Zanlının mahkemeye çıkarılarak, hakkında 2 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, bu süre içerisinde yeni bulgulara ulaştıklarını açıkladı.
Polis, zanlının 6-8 Ağustos 2023 tarihleri arasında, Tepebaşı’nda bir ikametgahta temizlik işlerine yardımcı olduğu sırada, yatak odasındaki kıyafet dolabı içerisinde muhafaza edilen 5 TL nakit parayı, 4 adet altın yüzüğü, 4 adet baş örtüsünü, 21 adet tişörtü ve 12 adet iç çamaşırını da çaldığının tespit edildiğini açıkladı.
Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473