Çalışanlar huzursuz

Mali ve yönetsel kriz yaşandığı gerekçesiyle Büyükkonuk Belediyesi’nde 3 saatlik uyarı grevi yapıldı

Çalışanlar huzursuz
banner432

 Devrimci Genel-İş Sendikası, mali ve yönetsel kriz yaşandığı gerekçesiyle Büyükkonuk Belediyesi’nde 3 saatlik uyarı grevi yaptı.

Devrimci Genel-İş Sendikası Başkanı Ömer Naşit yaptığı yazılı açıklamada, Büyükkonuk Belediyesi’nde 2018 Kasım ayında başlayan ekonomik zorluklarla ilgili sürecin bugün artık tıkanma noktasına geldiğini ileri sürdü.
Naşit, 2018 yılının sonlarında maaş ödemesinde gecikme ile başlayan süreçte personelin tümünün rızası ile 2019 yılında çalışanların yüzde 40’a denk gelen fedakarlıkta bulunduğunu belirterek, bu dönemde belediyenin hesapları şeffaf bir biçimde sendikaya sunmasının protokolde yer almasına karşın hesapların  sendikanın bilgisine getirilmediğini ifade etti.
Naşit, temmuz- ağustos aylarında yeniden mali anlamda tıkanan belediyede 7 günlük bir grev süreci sonunda 1 bayramlığın ve maaşların ödenmesi, buna ilaveten  muhasebeye personelin de güven duyacağı ortak bir ismin hesapları kontrol etme yetkisi ile getirilmesi konusnda uzlaşıya varıldığını kaydetti.
Naşit, doğru bir yönetim ve gelir gider dengesini koruyabilen, sıkı mali bir yol haritası ile Büyükkonuk Belediyesinin yeniden ayağa kalkabilecek  potansiyeli olduğunu belirterek, “Bu noktada başta Çalışma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve ilgili tüm tarafların bir arada bulunacağı ve tüm rakamların şeffaf bir şekilde ortaya konacağı bir masada Büyükkonuk Belediyesinin girdiği krizden çıkarmak ve tabiri caizse gemiyi yeniden yüzdürmek adına tüm paydaşları göreve çağırıyoruz.” dedi.
Naşit, kamuoyunun Büyükkonuk Belediyesini ciddi ciddi tartıştığı bu günlerde UBP-HP hükümetinin konuya kulaklarını tıkadığını ve herhangi bir girişimde bulunmadığını iddia ederek, sorunlarına duyarsız kalındığı takdirde  gerekirse süresiz greve gidebileceklerini açıkladı 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER