banner493

Coşku ve hüzün birarada

Mutlu Barış Harekatı’nın ikinci aşamasında kurtarılan Gazimağusa, Serdarlı ve Lefke’de kutlama törenleri yapılacak, şehitler anılacak

Coşku ve hüzün birarada
banner432
Mutlu Barış Harekatı’nın ikinci aşamasında kurtarılan,  Serdarlı’nın 40. kurtuluş yıldönümü yarın, Gazimağusa'nın kurtuluşu 15 Ağustos Cuma, Lefke’nin kurtuluşu ise 16 Ağustos Cumartesi günü düzenlenecek törenlerle kutlanacak.  Muratağa-Sandallar ve Atlılar Şehitleri ise, yarın düzenlenecek törenlerle anılacak. 
Serdarlı’nın 40. kurtuluş yıldönümü töreni de yarın saat 19.00’da Atatürk Büstü önünde yapılacak. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulması ile başlayacak tören, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması eşliğinde bayrakların göndere çekilmesi, Serdarlı Belediye Başkanı Salih Bayraktar’ın konuşması, şiirlerin okunması ve tören geçişi ile tamamlanacak. Tören sonrası Serdarlı Belediyesi halk dansları ekibi gösteri sunacak, izaz ikramda bulunulacak.


Muratağa-Sandallar ve Atlılar şehitleri 
Muratağa-Sandallar ve Atlılar şehitleri de yarın düzenlenecek törenlerle anılacak. Şehitler Köyü'nde, şehitler için saat 15.30’da Muratağa Camiinde mevlit okutulacak.  İlk tören Muratağa-Sandallar Şehitliği'nde saat 17.00’de başlayacak. Protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulması, saygı duruşu, saygı atışı ve İstiklal Marşı ile bayrakların göndere çekilmesinin ardından, Muratağa, Atlılar, Sandallar Şehitlerini Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Aşır’ın konuşması, şiir okunması ve din görevlilerinin şehitler için dua okumasıyla tören tamamlanacak. Ardından şehitlik ziyaret edilecek. 
Atlılar Şehitliği'ndeki tören ise saat 18.00’de yer alacak. Tören, protokol sırasına göre çelenklerin anıta sunulması, saygı duruşu ve saygı atışı ile İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle tamamlanacak. Bu arada 14 Ağustos 1974’te Haspolat bölgesinde şehit düşenler de, Mahmut Haspolat Şehitler Abidesi’nde yarın 11.00’de düzenlenecek törenle anılacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 09:41
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460