CTP endişeli

banner453

Türkiye ile imzalanan protokolü eleştiren Erhürman, toplumdaki tüm kesimlerin katılımıyla bir “iç paket” için çalışılması gerektiğini söyledi

CTP endişeli
banner432

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, toplumdaki tüm kesimlerin katılımıyla bir “iç paket” için çalışılması gerektiğini söyledi.
Yapılan açıkamyaa göre CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, beraberindeki heyetle Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’nı (KTOEÖS) ziyaret ederek, İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması ile ilgili görüş alış verişinde bulundu. 
KTAMS’ı ziyarette konuşan Erhürman, KKTC ve TC hükümetleri arasında imzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması’nda özellikle toplu iş sözleşmesi,  KIB-TEK ve Telekomünikasyon gibi kurumlarla ilgili ciddi riskler taşıyan öngörüler bulunduğunu söyledi. 
Basında yer alan metinlerde 1,215 milyon TL kaynaktan söz edilmesine karşın Başbakan’ın açıklamasında 750 milyonluk bir kaynaktan söz edildiğini belirten Erhürman, bu kaynağın 675 milyon TL’lik kısmının savunma ödeneklerine ilişkin olduğunu ve bunun içerisinde kendi hükümetleri döneminde yerel kaynaklardan ödemesi yapılan 300 milyon TL civarındaki tutarın da bulunduğunu kaydetti. 
Bu durumda savunmaya gidecek paranın dışında ülke içinde kullanılabilecek miktarın kendi hükümetleri döneminde yerel kaynaklardan ödenen 300 milyon TL’lik tutar olduğunu dile getiren Erhürman, bunun içeride de bir şeyler yapmak gerektiğini açıkça gösterdiğini vurguladı. 
Dörtlü koalisyon hükümetinin son döneminde yoğun olarak Bakanlar Kurulu toplantılarında kendi ayakları üzerinde duran bir ekonomi yaratma hedefiyle bir tür “iç paket”in hazırlanması üzerinde çalışıldığını söyleyen Erhürman, şu anda CTP olarak bunun üzerinde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER