banner564
banner556

Değerlendirme yapıldı

Hellim konusunda oluşturulan iki toplumlu çalışma grubu ilk toplantısını gerçekleştirdi

Değerlendirme yapıldı

Avrupa Komisyonu, Hellim konusunda oluşturulan gayri resmi çalışma grubunun ilk toplantısı dün Lefkoşa'da bulunan Dayanışma Evi'nde gerçekleşti. 
Kıbrıs'taki her iki toplumu eşit şekilde temsil edecek olan üyeler, Halloumi/Hellim’in Menşe İsmi Korumalı Ürün (PDO) olarak tescilinin uygulanmasına ilişkin deneyimlerini paylaşmak ve iyi uygulamalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak için ilk kez bir araya geldi. Gayri resmi çalışma grubu toplantılarına Avrupa Komisyonu başkanlık etti. Çalışma grubunun ilk toplantısına katılmak üzere adada bulunan Avrupa Komisyonu Yapısal Reform Destek Genel Müdürlüğü, Kaynaklar, Koordinasyon ve Yardım Programı Direktörü Judit Rózsa, açıklamasında “Bu, Kıbrıs'ı her iki toplum için ortak olan sorunları çözme yönünde bir adım daha yakınlaştıracak önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi. Çalışma grubu, Halloumi/Hellim PDO şartlarının uygulanmasına ilişkin adil ve açık bir iletişim platformu oluşturmak amacıyla Temmuz 2022'de kurulmuştu.   
Üretici ve çiftçi örgütlerinden oluşan çalışma grubunda, her iki toplum eşit şekilde temsil etti. Yapılacak olan toplantıların kayıtları, DG REFORM web sitesinde yayınlandı.
 

banner571

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473