Dila rekorlar kitabında 

Özyiğit, Mental Aritmetik Şampiyonası’nda dereceye giren öğrencileri, başarılarından dolayı kutladı

Dila rekorlar kitabında 
banner432

 Mental Aritmetik Şampiyonası’nda genel klasmanda Türkiye Şampiyonu olan Dila Bilen 0.30 Saniye geçiş hızında 250 sayıyı 5 kez arka arkaya doğru hesaplayarak Guinness Dünya Rekorlar kitabına adını yazdırdı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Türkiye Mental Aritmetik Şampiyonası’nda KKTC’yi temsil ederek dereceye giren Lefkoşa Mega Aritmetik Dahi Çocuk Merkezi öğrencileri Milada Çınaroğlu, Alisa Türel, Sarp Türel ve Dila Bilen ile birlikte eğitmenleri Belgün Belevi’yi kabul etti.
Dila Bilen Genel Klasmanda Türkiye Şampiyonu oldu ve 0.30 Saniye geçiş hızında 250 sayıyı 5 kez arka arkaya doğru hesaplayarak Guinness Dünya Rekorlar kitabına adını yazdırdı.
Kabulde Bakanlık Özel Kalem Müdürü Kemal Burgaç ile İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşen Varoğlu Atik de hazır bulundu.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa Mega Aritmetik Merkezi Sorumlusu ve Eğitmeni Belgün Belevi, Ankara’da düzenlenen Türkiye Mental Aritmetik Şampiyonası’nda öğrencilerin ülkelerini başarıyla temsil ettiklerini ve önemli dereceler kazandıklarını belirtti.

Rekorlar kitabına girdi 
Belevi, farklı yaş kategorilerinde yapılan şampiyonada, Milada Çınaroğlu’nun 6 yaş grubunda 5’inci, Alisa Türel’in 7 yaş grubunda 3’üncü, Sarp Türel’in 9 yaş grubunda 2’nci geldiğini, Dila Bilen’in ise 11 yaş grubunda 1’incilik elde ettiğini ifade etti. Belevi, ayrıca, Dila Bilen’in Genel Klasmanda Türkiye Şampiyonu olduğunu ve 0.30 Saniye geçiş hızında 250 sayıyı 5 kez arka arkaya doğru hesaplayarak Guinness Dünya Rekorlar kitabına adını yazdırdığını belirtti.

Özyiğit: Gururlandık 
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, öğrencilerin bu başarısının kendilerini son derece mutlu ettiğini ve gururlandırdığını vurguladı.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı olarak en temel hedeflerinden birinin öğrencileri sağlıklı, bilgili ve başarılı bir şekilde yetiştirip, ülkelerine faydalı birer birey olmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Özyiğit, ülkenin geleceği olan çocuklara destek olmaya ve bunun için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
Özyiğit, elde ettikleri derecelerden dolayı başta öğrenciler olmak üzere eğitmenlerini ve ailelerini tebrik ederek, başarılarının artarak devamını diledi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460