DP teklifleri değerlendiriyor

UBP ve CTP ile görüşmelerinde ekonomik protokol üzerine yoğunlaştıklarını belirten Denktaş, “Hangi parti ile koalisyon kuracağımız sonraki aşama” dedi

DP teklifleri  değerlendiriyor
banner432
Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde UBP ve CTP ile görüşmeler yaptığını, görüşmelerin daha çok Türkiye ile KKTC arasında imzalanacak ekonomik protokol üzerine şekillendiğini söyledi.
Denktaş, ekonomik protokol konusunda çıkış ve tutum noktalarında görüş birliğine ulaşmaları halinde yarın toplanacak parti meclisinde konunun değerlendirileceğini belirtti. 
Hükümetin hangi parti ile kurulacağının sonraki aşamada değerlendirileceğini dile getiren Denktaş, “Hangi tarafa gidileceği konusunda bir şey söylemek için çok erken” dedi. 
Türkiye İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve beraberindeki heyetini kabul eden Denktaş, gazetecilerin hükümet kurma çalışmalarını yönelik sorularını yanıtladı. 
Ekonomiyi geliştirmenin yolunun Türkiye ile işbirliği olduğunu belirten Denktaş, buna yönelik yardım talep emek gerektiğini dile getirdi. Denktaş, ekonomik protokolün müzakere edilebileceğini kaydetti. 
Denktaş, Türkiye İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu heyetine ziyaret için teşekkür ederek, yurtdışında yapılan lobi ve destek çalışmalarının Kuzey Kıbrıs için önemli olduğunu belirtti. 

“KKTC için lobi çalışmaları yapıyoruz”
Türkiye İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Başkanı Nezaket Emine Atasoy, konfederasyonun ekonomiye katkı sağlamanın yanında orta doğuda barışa katkı sağlamak için de çalışmalar yaptığını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2016, 09:22
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460