banner564

Faydalı geçti

Meclis heyeti, İsviçre’de ilk görüşmesini TBMM milletvekilleriyle gerçekleştirdi

Faydalı geçti
banner598

Cumhuriyet Meclisi, İsviçre’nin Cenevre kentinde yer alan 148. Parlamentolar Arası Birlik Genel Kurul Toplantısı’nda (PAB) temsil ediliyor.
Meclisten verilen bilgiye göre, Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu başkanlığındaki heyette, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Sekreteri Milletvekili Asım Akansoy ve Demokrat Parti Genel Sekreteri Milletvekili Serhat Akpınar yer alıyor.
Heyette ayrıca Meclis’te görevli Mütercim Tercüman Milhan Lakadamyalı da bulunuyor.
Meclis heyeti, İsviçre’de ilk görüşmesini PAB toplantısı için Cenevre’de bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisine mensup (TBMM) milletvekilleri ile gerçekleştirdi.
Görüşmede, TBMM heyetinde AK Parti’den Erzurum Milletvekili Fatma Öncü ile Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora ‘nın yanı sıra Türkiye’nin BM Ofisindeki Daimi Temsilcisi Güven Begeç yer alırken KKTC’nin Cenevre Temsilcisi Kemal Köprülü de görüşmede hazır bulundu.
Meclis heyetinin bugün PAB Genel Kuruluna katılan bazı ülke temsilcileri ile bir araya gelmesi ve "Kıbrıs Kolaylaştırıcılar Grubu Toplantısı"nda yer alması bekleniyor.
Meclisi heyeti katılımcı ülkelerin temsilcileri ile de görüşmeler gerçekleştirdi.
Cumhuriyet Meclisine mensup milletvekilleri bu kapsamda Azerbaycan ve Bahreyn heyet temsilcileri ile görüştü.
Meclis Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmelerde Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu başkanlığındaki KKTC heyetinde, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Sekreteri Milletvekili Asım Akansoy ve Demokrat Parti Genel Sekreteri Milletvekili Serhat Akpınar yer alırken KKTC’nin Cenevre Temsilcisi Kemal Köprülü de hazır bulundu.
Cumhuriyet Meclisi heyetinin bugün PAB Genel Kuruluna katılan bazı ülke temsilcileri ile bir araya gelmesi ve Kıbrıs Kolaylaştırıcılar Grubu Toplantısına katılması bekleniyor. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 2 ay Önce

Ne ??? Faydalı geçen ne ??? O, onunla bu bununla görüşmüş...eeeeee ne görüştünüz yani ???? Sonuç ne????

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 2 ay Önce

Ha Gayret İsveç KKTC’yi Tanıyacak az kaldı !!!

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474