banner564

‘Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın’

“Çürümenin ortaya çıkması aynı zamanda memleket için bir fırsattır” diyen Özersay, bir de mesaj verdi

‘Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın’
banner598

Tv2020’de Gündem Özel programına canlı telefon bağlantısıyla katılan Halkın Partisi (HP)  Genel Başkanı Kudret Özersay, önemli açıklamalarda bulundu. Özersay,  “tepeden tırnağa her düzeyde yaşanan siyasal ve toplumsal çürümenin memleketin yeniden toparlanması, yeni bir başlangıç yapılması için bir fırsat” olduğunu belirtti.
Özersay, “Bunu başarabilmek için önce bu haksız kazanılan makam, mevki ve menfaatin üzerine gitmek, kimseye ayrıcalık yapmadan, kimseyi korumaya çalışmadan hesap sormak şarttır” dedi.
Özersay “Pilavdan dönenin kaşığı kırılsın, ucu kime dokunursa dokunsun bu yolsuzlukların üzerine gideceğiz.” dedi.  Özersay hükümete de eleştirilerde bulunarak bazı öneriler yaptı.

Soruşturma genişletilmeli
Başbakan Ünal Üstel’in Başsavcı’ya yaptığı ziyaretin şüphe uyandırdığını ve “rutin ziyaret” denilerek yapılan açıklamanın kamuoyunda kimseyi tatmin etmediğini öne süren Kudret Özersay “Polisimizin yolsuzlukların üzerine giden operasyonlarını durduramadılar da şimdi Başsavcılığa mı baskı yapamaya çalışıyorlar diye düşünmeden edemiyor insan” ifadelerini kullandı.
Hükümetin sahte diploma ile başlayan ancak diploma ile sınırlı kalmayan süreçte korumaya, kollamaya çalıştığı isimler olduğunu ve bunun için de bazı girişimler yapıldığını bildiklerini vurgulayan Özersay “Ancak son gelişmeler de göstermiştir ki buna güçleri yetmeyecek.” dedi.
 Güzelyurt’taki üniversiteden sahte diploma alan ve devlete de sunarak devleti zarara uğratacak şekilde sahtekarlık yapan müdürler ve diğer üst düzey kamu görevlileri olduğunun artık herkes tarafından da görüldüğünü ve devam eden polis soruşturmaları bulunduğunu anımsatan Özersay şunları söyledi:
“Hal böyleyken görevde olanların ve ülkeyi yönettiğini iddia edenlerin derhal Personel Dairesine, Kamu Hizmeti Komisyonuna, Maliye Bakanlığına ve ASAL Şube gibi birimlere talimat vermesi ve bahse konu üniversiteden diploma ile devlette işlem yapmış olanları çıkarıp hızlıca bir inceleme başlatması gerekir.
Bu üniversiteden alınan ve devletin çeşitli birimlerine sunulan diplomaların hangileri gerçek hangileri sahtedir bunun tespitine dair sürecin hızlandırılması için adım atılmalıdır. Sahte diploma alanların bazılarını nasıl koruyacağız, nasıl kurtaracağız gibi konularda fikir jimnastiği yapacağınıza bugüne kadar sahte diploma ile kim makam mevki ya da başka menfaat elde etmiş onun tespiti için fikir jimnastiği yapsanız daha iyi olur.” 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2024, 04:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Nuri
Hasan Nuri - 3 hafta Önce

Sayın Özersay , Yönetilemeyip Suçluların cirit attığı kimin eli kimin Cebinde bilinmeyen Baştan Aşağıya Yolsuzluklar ve Sahtekarlıklar Ülkesi KKTC’yi Bileğinize kuvvet tek Başınıza Şayet DÜZELTEBİLİRSENİZ İsminiz Tarihin Altın Sayfalarına Yazılacaktır ! GOOD LUCK

Doğru Söz
Doğru Söz - 3 hafta Önce

Sn Özersay siz da bilirsiniz ki onların oy potansiyeli ve iktidar olma sebebi " Devlet malı deniz yemeyen keriz/domuz" felsefesini ve paylaşımını iyi aşılayıp iyi icra etmeleridir. Temiz siyaset UBP ve DP nin vAllahi da billahi da sonu olur.

Doğru Söz
Doğru Söz - 3 hafta Önce

Sn Özersay size önerim. Bir TEMİZ TOPLUM PLATFORMU kurun. Ama ekibe 100% emin olduklarınızı alın. Güvenebileceğiniz Savcı ve Polisler de olmazsa olmazı. Temiz toplum adına ihbar kabul edin. Mümkünse delilli. Biz de bildiklerimizi gelip söyliyelim. Bakalım nereye gider. Ya hat ya bat. Lütfen

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 3 hafta Önce

Sayın HP Başkanı Özersay KKTC’nin Kırk yıllık Çürümüşlüğü ile Yönetilemeyip Suçluların cirit attığı Baştan Aşağıya Yolsuzlukları ve Sahtekarlıklar Ülkesi KKTC’yi bileğine kuvvet Şayet DÜZELTEBİLİRSE İsmi Tarihin Altın Sayfalarına Yazılacaktır . GOOD LUCK

Ali
Ali - 3 hafta Önce

Kudret Bey sonuna kadar yanınızdayız...

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Bütün devletin yönettiği yerler ve makam sahipleri incelenmeli..

Ck
Ck - 3 hafta Önce

Bravo

Halil
Halil - 3 hafta Önce

Bakalım DAHA kimler menfaat sağladı.. Hak yedi..

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473