banner564

Gardiyanoğlu: Çalışma affı geliyor

Bakan Gardiyanoğlu katıldığı bir programda yaptığı açıklamasında "Çok çalışıyoruz ve Türkiye'ye sadece çay kahve içmeye gitmiyoruz" dedi.

Gardiyanoğlu: Çalışma affı geliyor
banner598

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, katıldığı bir TV programında gündemi değerlendirdi.

Yasaların güncellenmesi konusunda büyük bir çalışma yürüttüklerini anlatan Gardiyanoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı tüm dairelerle alakalı güncellenen yasaların yeni yılın başında komitelere geleceğini kaydetti.

Bakan Gardiyanoğlu, “2024 yılında daha çağdaş yepyeni bir Çalışma ve Sosyal Bakanlığı olacak” dedi.

 “YILAN HİKAYESİNE DÖNEN ENGELSİZ YAŞAM EVİ’NDE SONA GELİNDİ”

Hedefinin tesisleşme açısından çok daha iyi bir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olduğunu söyleyen Bakan Gardiyanoğlu, Engelsiz Yaşam Evi’nin çok yakın bir zamanda açılacağını söyledi. Daha önce yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı yaklaşık 10 milyon TL gibi bir zarar olduğunu hatırlatan Gardiyanoğlu, kaynağın bulunduğunu ve artık sona gelindiğini dile getirdi.

Bakan Gardiyanoğlu, “Kalkanlı’da bulunan Huzurevi’ne Türkiye Cumhuriyeti KEİ Ofisi ve Merkez Bankası’ndan yaklaşık 7.3 milyon TL kaynak bulduk. Önümüzdeki hafta da bunun ihalesini açacağız.  Bakanlık olarak diğer bir hedefimiz Azerbaycan’dan iş hayatına katılmak isteyenlere yardımcı olmak. Bununla ilgili çalışmalarımıza başladık.” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE ÇAY KAHVE İÇMEK İÇİN GİTMİYORUZ”

Türkiye’ye çay kahve içmek için gitmediklerini söyleyen Bakan Gardiyanoğlu, “Oradaki mevkidaşlarımızla çeşitli paylaşımlarda bulunuyoruz, desteklerini alıyoruz. Birçok projemize destek olma sözü verdiler. Üç aylık süreç içerisinde birçok dairemizde dijitalleşmeye geçtik. Tüm çalışmalarımızı vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMA AFFININ HAZIRLIKLARI BİTMEK ÜZERE”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu hazırlıkları tamamlanmak üzere olan çalışma affına da değindi. Çalışma affında sona yaklaştıklarını belirten Bakan Gardiyanoğlu geçtiğimiz yıllarda üçüncü dünya ülkelerinden gelen kişilerle ilgili büyük sıkıntılar yaşandığını belirterek bununla ilgili olarak bir af hazırladıklarını kaydetti. Şu anda adada olanların bu  aftan  faydalanacağını  kaydeden Gardiyanoğlu, Meclis komitesinde onaylandıktan sonra affı geçirmeyi planladıklarını anlattı.

Gardiyanoğlu, “Eski aflardan iki farkı olacak. Birincisi asgari ücretin dörtte biri oranında bir harç yatıracaklar, ikincisi ise çalışma hayatına dahil olmak isteyen kişiler işvereni ile birlikte bize başvuracak. Yani nerede çalışacağını gösterecek. Çalışma affı süresi bittikten sonra tüm ilçelerde etkin denetime çıkacağız. Bu süreçte aftan yararlanmayıp çalışma hayatına dahil olmayan kişilere ve bu kişileri çalıştıranlara yasal çerçevede cezalar keseceğiz. İçişleri Bakanımız ile toplantı yaparak son şeklini verdik ve savcılıktan görüş alacağız. Muhtemelen Aralık ayı bitmeden meclise sunarak onayını alacağız.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Utanın
Utanın - 7 ay Önce

Cay kakve degil daha da kolayi gezme tozma birde kaynak saka af cikarma devletin 13 mass odemesi var para nerden bulununacak topunuzu

Ck
Ck - 7 ay Önce

Türkiye'ye niye gidip duruyorsunuz ki? Biz bir ülke degil miyiz? Niye ülkemizin sorunlarini hep Türkiyeden destek isteyerek çözmeye çalışıyorsunuz?

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474