banner564
banner556

Girne adım adım gezildi

TDP adayları; Çatalköy, Beylerbeyi, Çamlıbel, Tepebaşı, Dağyolu ve Hisarköy’ü ziyaret ederek projelerini anlattı

Girne adım  adım gezildi

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Girne milletvekili adayları seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlere devam ediyor.

TDP’den yapılan açıklamaya göre, adaylar bu çerçevede Çatalköy, Beylerbeyi, Çamlıbel, Tepebaşı, Dağyolu ve Hisarköy’ü ziyaret etti, yurttaşlara TDP'nin “Katılım Vizyonu”na ilişkin bilgi verdi, broşür dağıttı ve soruları yanıtladı.
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, ülke genelinde ekonomik anlamda ciddi bir kriz yaşandığını, bu krizden en çok etkilenen kesimlerin başında üreticilerin geldiğini kaydetti. Korunup, desteklenmesi gereken üreticilerin her geçen gün yoksullaştığını söyleyen Özyiğit, yeterli üretimin olmadığı bir ülkede, doğru yönetimlerden bahsetmenin “gülünç” olduğunu söyledi.
Özyiğit, şunları kaydetti: 
"Süt Endüstrisi Kurumu, Toprak Ürünleri Kurumu, Tarım Sigortası tamamıyla özerk bir yapıya kavuşacaktır. TDP, katılım vizyonu çerçevesinde üreticilerin karar alma mekanizmalarına etkin katılımını sağlayacaktır. TDP yöresel ürünlerin üretimini destekleyecek, bu ürünlerin tescil edilmesini teşvik edecek ve denetimlerinin akredite olmuş bağımsız kuruluşlar tarafından yapılması sağlanacak. Bu konuda Kıbrıs Türk Sanayi Odası tarafından bugüne kadar yapılan çalışmalar iş birliği ile ileri götürülecektir.” 

İdris: Güçlü kamu yönetimi oluşturacağız
Öte yandan TDP milletvekili adayları seçim çalışmaları çerçevesinde Kamu-Sen’i ziyaret etti. TDP’nin Katılım Vizyonu Kitabı tanıtılarak, aday broşürlerinin takdim edildiği ziyarette sorular da yanıtlandı. 
TDP Genel Sekreteri Asım İdris, görüşmede yaptığı konuşmada, kamu maliyesinde en önemli unsurun, güçlü bir mali disiplin sağlanması olduğunu belirterek, TDP’nin bu disiplinin sağlanması için öncelikle gerekli olan zihniyet değişimini sağlayacağını söyledi. 
Vergi kayıp ve kaçaklarını önleyici, denetimi artırıcı ve kayıt dışılığın önüne geçecek tedbirler alınacağını belirten İdris, “Tarafsız, hızlı ve güçlü kamu yönetimi oluşturacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2017, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455