banner556

Grev bugün de devam edecek

Kamu-Sen, Girne Mahkemeler Tebliğ ve İcra Memurluğu ile Girne Posta Dairesi’nde grev başlattı

Grev bugün de devam edecek
Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), Girne Mahkemeler Tebliğ ve İcra Memurluğu ile Girne Posta Dairesi’nde dün grev başlattı.
Kamu Çalışanlarının Maaş Ücret ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası’nın değiştirilmemesi, Özelleştirme Yasası kapsamında istihdam edilenlerle ilgili yasa değişikliklerinin görüşülmemesi, Türk Lirasının değer kaybından yaşanan kayıplar gerekçesiyle dün sabah saat 08.00’de başlatılan grev, bugün mesai bitimine kadar devam edecek.
Sendika tarafından yapılan basın açıklamasında, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ile Ulusal Birlik Patisi (UBP) hükümeti eleştirildi.
Açıklamada, şöyle denildi: 
“Kamu-Sen olarak sekiz yıldır artış alınmaması, zamlar ve TL'nin değerindeki düşüşlerle eriyen alım gücümüz ve Mecliste ivediliği alınmasına rağmen kör kuyuya atılan, Göç Yasası'nın iptali, ‘Özelleştirme Yasası’ kapsamında kamuya istihdam edilenlerin, maaş ve kademe intibaklarını içeren Yasa'nın Meclisten geçmesi için geçtiğimiz günlerde Sürüş Ehliyeti Müfettişliğinde, bugün ise Girne Posta ile Tebliğ ve İcra Memurluğunda yaptığımız iki günlük eylemin arkasından örgütlü olduğumuz başka işyerlerinde de grev ve eylemlerimizi sürdüreceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2015, 10:54
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472