banner564

‘Haksızlıkları aşacağız’

Ertuğruloğlu, Şuşa’daki toplantıda Kıbrıslı Türklere uygulanan ambargolardan söz etti

‘Haksızlıkları aşacağız’
banner598

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Şuşa’da yer alan Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları Gayriresmi Zirvesi marjında düzenlenen Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısına katıldı.
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’un ev sahipliğindeki toplantıda, Türkiye Cumhuriyeti, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan ve Macaristan Dışişleri Bakanları ile bir araya geldi. 
Görüşmede, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Kubanıçbek Ömüraliyev de yer aldı.
TDT Gayriresmi Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısı öncesi bir araya gelen TDT Genel Sekreteri ve zirveye katılan Dışişleri Bakanları, toplantı sonrası aile fotoğrafı çekti.
Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov’un açılış konuşması ile başlayan Dışişleri Bakanları Konseyi toplantısında, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu da konuşma yaptı. 
Ertuğruloğlu konuşmasında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasındaki kardeşlik bağı, ortak kültürel miras ve ortak ilişkilere vurgu yaparak, “Azerbaycan’ın Karabağ Zaferi, tüm Türk Dünyasının zaferi ve gururudur. Bizler de KKTC olarak bu zaferi coşkuyla kutladık ve Azerbaycanlı kardeşlerimizin sevincini paylaştık” dedi. 
Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, uzun yıllardır Kıbrıslı Türklere uygulanan gayri insani siyasi, ekonomik ve diğer birçok alandaki haksız izolasyon ve ambargoların yıkıcı sonuçlarını Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin her alandaki sonsuz desteği ile aşmaya çalıştıklarını ifade etti. 
Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin KKTC’ye verdiği desteğin kendilerini daha da güçlendirdiğini, diğer TDT ülkelerinden de aynı adımları atmalarını beklediklerini vurguladı. 
Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, KKTC’nin sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeye kararlı olduğunu, Türk Dünyası’nın Doğu Akdeniz’deki önemli bacağı olan KKTC’nin bölgesel ulaşım bağlantılarını iyileştirmenin, ekonomik büyüme ve kalkınma için hayati önem taşıdığını ifade etti. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 2 hafta Önce

Hele UBP da bir iktidar olsun, mutlaka çözer!
Bilim der ki aynı verilerle aynı olay aynı sonucu verir.
35 yıl iktidar olan UBP ... ceğiz , ...cağız diyor!
Cehalete diyor herhalde.

Turkish Power
Turkish Power - 2 hafta Önce

Ne o mr yalan soz bekaretini palikaryaya ingilize abliye verip kulginin arkasina surtturunce rahatliyormusun ne girdi cikti gene neden rahatsiz oldun

Doğru Söz
Doğru Söz @Turkish Power - 2 hafta Önce

Bunlar senin gibi cehalete söyler, bana sökmez boş lâflar. Ben sadece senin gubi troll maaşi alanların zehir zıkkımı olsun, diyorum.

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474