banner564
banner622

Hamuryudan tutuklandı

Hırsızlık suçlamasıyla götürüldüğü karakolda üzerinde uyuşturucu bulunan Salih Kurtoğlu suç ortağının kim olduğunu açıkladı

Hamuryudan tutuklandı
banner598

Lefkoşa’da park halindeki araçtan hırsızlık yapan, götürüldüğü karakolda üzerinde yapılan aramada uyuşturucu bulunan Salih Kurtoğlu suç ortağının kim olduğunu açıkladı. Polis, Salih Kurtoğlu’na uyuşturucu veren Mehmet Hamuryudan’ı tutukladı. 
İfadesinde suçunu kabul eden Hamuryudan, 2 bin 300 TL’ye 10 gram hintkeneviri aldığını, bir kısmını yalnız, bir kısmını da Kurtoğlu’yla içtiğini itiraf etti.
Hakkında soruşturma başlatılan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı. 
Soruşturmayı yapan polis, 24 Ocak 2024 tarihinde Lefkoşa’da Erdoğan Yıldırım Sokak’ta park halinde bulunan V.M.’ye ait araçtan hırsızlık yapan zanlı Salih Kurtoğlu’nun tutuklandıktan sonra üzerinde yapılan aramada yarım gram hintkeneviri bulunduğunu belirtti. 
Polis, zanlı Kurtoğlu’nun ifadesinde uyuşturucu maddeyi Mehmet Hamuryudan’dan aldığını söylediğini aktardı. 
Polis, 29 Ocak tarihinde zanlının tespit edilerek, tutuklandığını, Surlariçi bölgesindeki evinde arama yapıldığını açıkladı.
 Polis, yapılan aramada 5 gram hintkeneviri bulduklarını söyledi. Polis, zanlının ifadesinde uyuşturucu maddeyi 11 Ocak 2024 tarihinde 10 gram olarak, 2 bin 300 TL karşılığında şu anda aranan bir şahıstan aldığını, bir kısmını yalnız, bir kısmını da Kurtoğlu ile birlikte içtiğini itiraf ettiğini açıkladı. Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini, hem zanlı Hamuryudan hem de Kurtoğlu’nun ifadelerinin araştırılacağını, kayıp olduğuna inanılan emareler olduğunu söyledi. Polis, aranan bir şahsın da olduğunu ifade ederek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti. 
Mahkeme talebi kabul etti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474