banner493

Hatıra ormanı oluşturulacak

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Emekli Subaylar Derneği ile protokol imzaladı

Hatıra ormanı oluşturulacak
banner432
Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek, işbirliği anlayışını geliştirerek çok daha iyi bir çevre yaratma adına uğraş verilmesi gerektiğini söyledi.
Bakanlığa bağlı Orman Dairesi Müdürlüğü ile Emekli Subaylar Derneği arasında Hamitköy Yeni Çevre Yolu bölgesinde hatıra ormanı oluşturulması konusunda protokol imzalandı.
banner499
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakanlıkta imzalanan protokol öncesi bir konuşma yapan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek, ülkenin daha yaşanılabilir bir ülke olması için bir çok etken olduğunu ve ormanların da bunların en başta geleni olduğunu söyledi.

Ülkede ekili olmayan bir çok arazinin ormana dönüştürülmesi ve doğaya kazandırılmasının hem KKTC'nin hem de dünyanın geleceği açısından çok önemli olduğunu ifade eden Dinçyürek, bu kapsamda her yıl 1 Milyon Fidan ekebilme adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirtti.
Emekli Subaylar Derneği Başkanı Soyer Unku da konuşmasında çevre adına yapmak istedikleri girişime destek verdiğinden dolayı Bakanlığa teşekkür ederek, "Güzel bir anı ormanı oluşturacağımıza inanıyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 10:13
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460