banner556

Hem içti hem sattı

Uyuşturucu poşetini pencereden atan Emmanuel, polisten kaçamadı

Hem içti hem sattı

Suna ERDEN
Lefkoşa'da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan zanlı Emmanuel Chukwuemeka Agubolam mahkeme huzuruna çıkarıldı. 
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Sevinç, olguları aktardı. Polis, zanlının alınan ihbar üzerine tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığını öğrenildiğini belirtti. Polis, 28.01.2022 tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından, Lefkoşa’da ikamet ettiği adrese gidildiğini ve zanlı Emmanuel Chukwuemeka Agubolam’ın (E-29) pencereden siyah bir poşet attığını ve ikametgahında mahkeme emri ile huzurunda yapılan aramada zanlının gösterimi ile içinde yaklaşık 12 gram ağırlığında HintKeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare olarak alındığını anlattı.

Bir miktarını içmiş
Polis, zanlının evinde ayrıca üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan kraşerin bulunup emare alındığını söyledi. Polis, soruşturma kapsamında zanlının uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri 16 Ocak’ta şuanda aranan bir şahıstan 25 gram olarak alıp, bir miktarını içtiğini, bir miktarını da 3 bin TL karşılığında sattığının tespit edildiğini belirtti. Polis, zanlının tasarrufunda bulunan uyuşturucu  maddelerin analize gönderildiğini, zanlının serbest kalması halinde aranan şahıs ve emarelere, alınacak ifadelere etki edebileceğini söyleyerek, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti. 
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Aysu Çakan Alakan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2022, 04:53
banner560
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan tabur
hasan tabur - 4 ay Önce

La atin ya bunlari gitsinler.Bizim belalarimiz bize yeter.

Halit kondo
Halit kondo - 4 ay Önce

Korkunç bir memlekette yaşıyoruz kimin ne olduğu belli değil sorma gir hanı oldu memleket kimi kimden yazık oldu kıbrısıma cenneti cehenneme çevirdik

SIRADAKİ HABER

banner464

banner455