Hizmetleri büyütecek

Kaya, Lefke’yi Kıbrıs’ın yükselen yıldızı yapacaklarını söyledi

Hizmetleri büyütecek

 Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefke Belediye Başkanı adayı, Lefke Belediye Başkan Aziz Kaya, Lefke’yi Kıbrıs’ın yükselen yıldızı yapacaklarını kaydetti.

Yapılan açıklamaya göre, Kaya ve CTP Belediye Meclis üyesi adayları, Karadağ ve Çarşı Mahallesi’ni ziyaret ederek, bildiri dağıttı. Lefke Milletvekili Salahi Şahiner’in de eşlik ettiği Kaya ve ekibi yurttaşlarla projelerini paylaştı.
Borç batağında bir belediye devraldığını kaydeden Kaya, belediyede mali disiplini sağladıklarını ve yeni dönemde hizmetleri büyüteceklerini söyledi. 
Göreve yeniden geldiğinde, gençlerin, kadınların, yaşlı ve engelli bireylerin kendilerini ifade edebilecekleri, hak arama çalışmalarını yürütebilecekleri ve en önemlisi sosyal gelişimlerini sağlıklı olarak tamamlayabilecekleri alanlar yaratacaklarını söyleyen Kaya, “Genç Sivil Toplum Merkezi kurulacak. Mevcut Lefke Belediye Pazarı’nın bir bölümünde sivil toplum üyelerinin ve aktivistlerin sosyalleşmeleri, etkinlik ve toplantılarını gerçekleştirebilecekleri bir ortam yaratılacak” dedi.
Lefke’nin ilçe olması ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nin şehir merkezine olan yatırımlarının ardından Lefke merkezdeki hareketliliğin arttığına dikkat çeken Kaya, bu hareketliliği ekonomik katkıya döndürmek için, Cittaslow kriterleri çerçevesinde, Lefke Kent Merkezi’nin kuzey kısmının restore edilerek ve gerekli altyapı çalışmaları tamamlanarak, yayaların daha rahat hareket edebileceği, ses kirliliğinin ve trafik sıkışmalarının azalacağı bir merkez yaratılacağını söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER