‘Hoca 1974’ün mimarlarından’

Kocaeli’deki anma programında konuşan Eroğlu, "Erbakan Kıbrıs Türk Halkının kalbinde yaşamaktadır" dedi

‘Hoca 1974’ün  mimarlarından’
3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye’nin eski başbakanlarından Necmettin Erbakan’ın vefatının 5. yıldönümü çerçevesinde düzenlenen etkinliğe katılıp konuşma yaptı. Eroğlu, Necmettin Erbakan'ın, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nın mimarlarından biri olarak tarihe geçtiğini ve Kıbrıs Türk halkının kalbinde yaşadığını ifade etti.
Erbakan ile iki ülkenin Başbakanı olarak çok anlamlı bir ekonomik iş birliği protokolünü imzalama bahtiyarlığına kavuştuğu için kendini çok mutlu hissettiğini belirten Eroğlu, Erbakan'ın, 'Dışa bağımlı ve yetersiz bir sanayileşmeyi asla kabul edemeyiz. Sanayileşme davamız, savaşımız işte bu noktada başlıyor. Onların füzeleri varsa, biz de onları atıldığı yere geri döndürecek teknolojiye sahip olmalıyız' dediğini anımsattı.

Amerikan elçisinin itirafı
Kıbrıs'ta Annan planına karşı çıktıklarını da anımsatan Derviş Eroğlu, ABD Büyükelçisinin kendisini ziyarete geldiğinde samimi itirafta bulunduğunu, "Biz Kıbrıs'ta Annan planına Türklerin 'evet' demesi için 30 milyon dolar harcadık" dediğini söyledi.

Fatih Erbakan: Zihinlerde çağ açtı
Konferansta konuşan Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethederek bir çağ kapatıp, yeni bir çağ açarak tarihe yeni bir yön vermesi gibi, rahmetli Erbakan Hocamız da insanların zihninde bir çağ kapatıp, yeni bir çağ açtı. İnsanların zihninde bir çığır açtı" dedi.
Fatih Erbakan, Necmettin Erbakan'ın yetiştirdiği Milli Görüşçüler olarak bu tür anma programlarını Türkiye'nin dört bir yanında yaptıklarını söyledi.
Necmettin Erbakan'ın siyasi hayatını konu edinen sinevizyon gösterisinin yapıldığı programda ayrıca Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve dua edildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455