İki yabancı tutuklandı

Park halindeki araçta arama yapan polis uyuşturucu buldu

İki yabancı tutuklandı

Güzelyurt polisinin devriye gezdiği esnada şüpheli bir araçta yaptığı aramada bir miktar uyuşturucu ele geçirildi, olayla ilgili ilk etapta yabancı uyruklu iki kişi tutuklandı.
Ele geçirilen Hintkenevirini Girne’den aldıkları öğrenilen Zaid Mohammad Jasım ve Ammer Raghad Alhamed Alhussaın dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.
Mahkemede yeminli şahadet veren Polis Memuru Cemal Ramiz, olguları aktardı. 
Polis, Zaid Mohammad Jasım ve Ammer Raghad Alhamed Alhussaın’in Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri alma ve tasarrufu suçlarıyla methaldar olduklarını belirtti. 
Ramiz şahadetinin devamında Güzelyurt’ta polis tarafından 17.10.2020 tarihinde, saat 00.30 sıralarında,  yapılan devriye sırasında, yol kenarında park halindeki Zaid Mohammad Jasım’nin kullanımda olan ve araçta yolcu olarak bulunan Ammer Raghad Alhamed Alhussaın’in üzerinde yapılan aramada yaklaşık 1.5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan üç adet sigara izmariti bulunduğunu anlattı. 

İkisi de şimdilik tutuklu
Polis, zanlı 1’in itiraf içerikli bir beyanda bulunup, konu maddeyi 15 Ekim’de Girne’de aranan bir şahıstan aldığını söylediğini belirtti. Polis, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve aranan bir şahıs olduğunu söyleyip, 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti. 
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Uğur, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474