banner493

İkisi hücrede bekleyecek

Satışa hazır 25 gram uyuşturucu madde ile yakalanan 3 zanlıdan biri teminatla serbest kaldı

İkisi hücrede bekleyecek
banner432

Suna ERDEN
Demirhan’da kısmi sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri tespit edilerek tutuklandıkları esnada tasarruflarında satışa hazır 22 paket halinde 25 gram uyuşturucu madde ele geçirilen Adeyemi Dada, Azeez Olarewaju Yusuf ve Ayodele Oladipupo Akinhanmi hakkındaki soruşturma tamamlandı.
Zanlılar dün teminat talebi ile mahkemeye çıkarılırken, soruşturmanın ucunun Gazimağusa ve Lefkoşa’ya dayandığı, iki ilçede araştırmaların yapıldığı belirtildi. 
Soruşturmayı yapan polis, 21 Nisan saat 18.30 sıralarında kısmi sokağa çıkma yasağı denetimleri kapsamında ZMK 436 plakalı kiralık aracın durdurulduğunu söyledi. 

banner499
Polis, araçta bulunan Adeyemi Dada, Azeez Olarewaju Yusuf ve Ayodele Oladipupo Akinhanmi’nin mazeretsiz sokağa çıktıklarının tespit edildiğini, bu nedenle Demirhan Karakolu’na götürülmek istendiğini belirtti.
Polis memuru, bu esnada sürücü Adeyemi Dada’nın araçtan inip pantolonun içerisinde sakladığı 22 ayrı paket halinde 25 gram hintkeneviri türü uyuşturucuyu atmaya çalıştığını ifade etti. 

Paket emare olarak alındı
Zanlının attığı paketin bulunarak emare alındığını, olayın narkotik birimlerine iletildiğini kaydeden polis,  Adeyemi Dada, Azeez Olarewaju Yusuf ve Ayodele Oladipupo Akinhanmi’nin uyuşturucu suçundan gözaltına alındığını belirtti. Zanlıların 7 gündür tutuklu olduğunu kaydeden polis, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, teminat talep etti.
 Mahkeme, zanlıların Adeyemi Dada ve Ayodele Oladipupo Akinhanmi’nin bir ayı aşmamak üzere karakolda tutuklu kalmasına, Azeez Olarewaju Yusuf’un ise 10 bin TL nakdi teminat yatırması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460