banner564
banner556

İntihar değil cinayet

banner587

Rum ordusunda görev yaparken hayatını kaybeden ‘Thanasis’ isimli askerle ilgili araştırma derinleşti

banner589
İntihar değil cinayet

   Rum Milli Muhafız Ordusu’nda (RMMO), 17 yıl önce askerlik görevini yaparken ölen Thanasis Nikolau’nun ölüm sebebinin intihar değil de cinayet olmasının ardından Başsavcı’nın olayla ilgili fail veya faillerinin tespit edilmesi için yeni bir araştırma yapılmasına karar verdiği belirtildi.

banner571

   Fileleftheros gazetesi, Başsavcı’nın dünkü kararıyla ilgili habere geniş yer verdi. Gazete, Başsavcı’nın ayrıca olayı araştıran ve rapor eden soruşturma memurlarından biri olan Savvas Matsas’ın görevinden almasının ise başta Thanasis Nikolau’nun annesi olmak üzere yoğun tepkilere yol açtığını yazdı.
  Başsavcı, Matsas’ın soruşturma hakkında konuştuğunu, kendisine raporun içeriği konusunda gizliliği koruması yönünde beyanlarda bulunduklarını ancak Matsas’ın bu sorumluluğu ihlal ettiği şeklinde tanıkların bulunduğunu ifade etti.   
   Habere göre Thanasis Nikolau’nun annesi olan Adriana Nikolau, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, soruşturma memuru Matsas’ın araştırmanın içinde yer almasını talep etti.
   Nikolau açıklamasında ayrıca "apaçık cinayet olduğu görülen olayı bunca yıldır örtbas eden polis ve Hukuk Dairesi mensuplarına güvenmediğini" söyledi.
   Soruşturma memuru Matsas ise kendisinin soruşturmanın genel hatlarından bahsettiğini, tanıklık unsurlarından bahsetmediğini belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473