banner564

İşinde uzman 

Türkiye’den aldığı 3 tür uyuşturucu maddeyi limandan ülkeye soktu, ayağının tozuyla satmaya başladı

İşinde uzman 
banner598

Suna ERDEN

Lefkoşa ve Alayköy’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen Zehir Operasyonu’nda ele geçirilen 30 gram kokain, 200 gram hintkeneviri ve 490 adet MDMA türü uyuşturucu hapla ilgili soruşturma devam ediyor. Operasyonda tutuklanan iki kişiden biri olan Ahmet Vural, suçsuz olduğu tespit edilerek, serbest bırakıldı.
Diğer zanlı Berat Ekin ise ek süre talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada zanlının uyuşturucu maddelerin Girne Turizm Limanından ülkeye ithal ettiği ve bir gün sonra satışına başladığı açıklandı. 
Mahkemede olguları aktaran polis, 10 Şubat 2024 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından Lefkoşa’da bulunan Büyük Raşit Sokak Dervişe Sakallı Apartmanında kalan zanlı Berat Ekin’in ikametgahında yapılan aramada 30 gram kokain, 20 gram hintkeneviri, 190 adet uyuşturucu hap ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ile rulo şekline getirilmiş 10 TL kağıt para ele geçirildiğini söyledi. Polis, evde ayrıca uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan toplam 24 bin TL, 650 Dolar ile bin 100 Euro nakit para da bulunarak emare alındığını açıkladı.

Uyuşturucu saklamak için ev kiraladı
Polis, tutuklanan Ekin’in ifadesinde Alayköy’de uyuşturucuları saklamak için bir evinin bulunduğunu itiraf ettiğini açıkladı. 
Polis, zanlının Alayköy’deki evinde 20.45-21.10 saatleri arasında yapılan aramada 180 gram hintkeneviri, 300 adet uyuşturucu hap bulunarak emare alındığını belirtti. Polis memuru, zanlı Ekin’in ifadesinde uyuşturucu maddeleri 14 Aralık 2023 tarihinde 40 gram kokain, 400 gram hintkeneviri ve 550 adet hap şeklinde Girne Turizm Limanından ülkeye ithal ettiğini söylediğini aktardı. Polis, zanlının 15 Aralık’ta 56 gram hintkeneviri, 5 gram kokain ve 20 adet hap satarak, 36 bin TL para aldığını, evinde bulunan 24 bin TL paranın 36 binden geriye kalan meblağ olduğunu itiraf ettiğini açıkladı.
Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini, uyuşturucu maddelerin analize gönderildiğini ancak sonuçların henüz çıkmadığını söyledi. Polis, zanlının uyuşturucu verdiği şahısların da arandığını ifade ederek, soruşturma amaçlı 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının 5 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2024, 09:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
VVV
VVV - 4 ay Önce

Bunlara cok agir cezalar verilmezse,ardi arkasi kesilmez. KKTC yi uyusturucu batagina cevirdiler.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473