İstişare sürecek

İŞAD heyeti ile görüşen çeler, iş insanlarını rahatlatmak için hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi verdi

İstişare sürecek
banner432

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Enver Mamülcü başkanlığındaki Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Yönetim Kurulu üyeleriyle, istihdam ve iş insanlarına yönelik yapılan çalışmaları görüştü. 

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Zeki Çeler görüşmede iş insanlarını rahatlatmak için hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi verdi.
Çek veya nakit ile yapılmakta olan prim yatırımlarının, kredi kartıyla da yapılmasına imkan sağlamak amacıyla ilk etapta Lefkoşa’daki Sosyal Sigortalar Dairesi’ne pos cihazı takıldığını anlatan Çeler,  günün şartlarına uygun olarak daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi amacıyla online işlemlerin yaygınlaştırılacağını ifade etti.
İŞAD Başkanı Enver Mamulcü ise istihdamı arttıracak ve ticaretle uğraşan iş insanlarını rahatlatacak  projelerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın  önemli bir paydaş olduğu söyledi.
Mamülcü, Bakanlığın hayata geçirmeye çalıştığı projelere destek vermeye hazır olduklarını  ifade etti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460