Karar 16 Ekim’de açıklanacak

banner453

Sosyal medyada tanıştığı üç kıza tecavüzden yargılanan Mürsel Aydın,  suçlu bulunup mahkûm edildi

Karar 16 Ekim’de açıklanacak
banner432

 Suna ERDEN

Lefkoşa’da 2018 yılı Ocak-Haziran ayları içerisinde sosyal medyada tanışıp arkadaş olduğu yaşları 19 ile 20 arasında değişen üç üniversiteli kıza tecavüz ettiği gerekçesiyle Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Mürsel Aydın hakkındaki ‘dört ayrı’ davadan biri karara bağlandı.
Bir kıza iki kez, diğer iki kıza da birer kez tecavüz eden sanık Mürsel, hepsinden ayrı ayrı yargılanıyor. 
Sanık Aydın aleyhine getirilen davalardan biri olan 1 Ocak 2018 tarihinde Instagram’da tanışıp arkadaş olduğu B.E.’ye tecavüz etmek suçundan mahkûm edildi.
Sanık hakkındaki ceza kararının ise 16 Ekim’de açıklanacağı belirtildi. 
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Aliye Özçınar ve avukatı Enver Öztürk hazır bulundu. 
Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, yaklaşık bir saat okuduğu kararda tüm olgular ışığında sanığı suçlu bulup,  mahkûm ettiklerini açıkladı. 
Savcı Özçınar, sanığın benzer 3 davası daha olduğunu ve firardan da aleyhine dosya hazırlandığını belirtti. 
Sanığın avukatı Öztürk, kararı değerlendirmek için davanın ertelenmesini talep etti. Başkan Fadıl Aksun, davayı 16 Ekim’e erteledi. 

Sosyal medyada tuzak kurdu
Sanık 1 Ocak 2018 tarihinde Instagram’da tanışıp arkadaş olduğu B.E.’ye Lefkoşa’da Anıt Tepe civarındaki yüksek bir tepede tecavüz etmişti.
Sanık Şubat ayı 2018 tarihinde ise yine sosyal medyada arkadaş olduğu B.Y. isimli 19 yaşındaki kıza da yine Anıt Tepe yakınındaki yüksek bir tepede araç içerisinde darp edip, tecavüz etmiş, kızlık zarını yırtarak vahim zarara uğratmıştı.
Sanık evlilik vaadiyle B.Y’yi susturmuş ve konuşmak için buluştuklarında ise ikinci kez tecavüz etmişti.
Sanık 20 Haziran tarihinde yine sosyal medyada tanıştığı E.G. isimli kızı da bir bahane ile evine götürüp darp edip, tecavüz ettiği ortaya çıkmıştı. 

Firardan da yargılanacak
Öte yandan Mürsel Aydın 12 Eylül 2019 tarihinde mahkemede olduğu bir sırada firar etmişti. Duruşma sonrası polis aracına bindirilirken, ellerindeki kelepçe ile kaçmayı başaran seri tecavüzcü sanık Aydın, firardan birkaç saat sonra yakalanmıştı. Sanık Aydın yasal tutukluluktan firar suçundan da yargılanacak.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER