banner564

Kısa sürede  fark edildi

Tehlikeli sürüş yaparken tespit edilen Edip Ak, trafik polisine başkasının ehliyetini ve kimliğini gösterip ceza yazdırdı

Kısa sürede  fark edildi
banner598

Güzelyurt’ta yapılan trafik kontrolü esnasında,  kullanımındaki araçla tehlikeli sürüş yaparken tespit edilen Edip Ak,  görevli polise kendisini başka bir şahıs olarak tanıtıp, başkasına ait sürüş ehliyetini ve kimlik kartını ibraz etti. Trafik suçunu İlker Ümit Çakır isimli şahıs adına yazdıran Ak, kısa süre sonra yakalandı.
Hakkında 4 ayrı suçtan soruşturma başlatılan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.
Duruşmada olguları aktaran polis,  15 Nisan2023 tarihinde saat 10.10 sıralarında Güzelyurt’ta, Dr.Fazıl Küçük Bulvarı üzerinde, yapılan trafik kontrolü esnasında, zanlının kullanımındaki EN 746 plakalı araçla tehlikeli sürüş yaparken tespit edildiğini söyledi. 
Polis, durdurulan zanlının Güzelyurt Trafik Şubesinde görevli polis memuruna kendisini İlker Ümit Çakır isimli şahıs olarak tanıtıp tasarrufunda bulundurduğu ona ait TC sürüş ehliyetini ve TC kimlik kartını ibraz edip başkasının kimliğine sabit ceza ihbarnamesinin yazılmasını sağlayarak, sahte davranışla kayıt temin ettiğini söyledi. 
Polis, yapılan ileri soruşturmada olayın fark edildiğini ve zanlının suçüstü hali tutuklanarak hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi. 
Polis, alınması gereken ifadeler olduğunu belirerek, zanlının 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme hakkında ‘sahte beyanla belgenin icra edilmesini tahrip etme’, ‘bir belgede adı geçenin kimliğine bürünme’, ‘başkasının kimliğine bürünme’ ve ‘sahte davranışla kayıt temini’ suçlarından soruşturma yürütülen zanlı için talep edilen 2 günlük süreyi onayladı.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2023, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474