banner556

Meclis’te vekiller güncel konuştu

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu dün Sibel Siber başkanlığında saat 10.40’da başladı.

Meclis’te vekiller güncel konuştu
Genel kurul toplantısında, talepte bulunan milletvekilleri güncel konuşmalarını yaptı.
Genel kurul toplantısında, CTP İskele Milletvekili Biray Hamzaoğulları “Çarşaf Liste, İskele, Karpaz ve Etkileri”, TDP Girne Milletvekili Zeki Çeler “Genç girişimcilerin umutsuzluğu”, UBP Gazimağusa Milletvekili Sunat Atun “Güncel Ekonomik Konular” ve CTP Gazimağusa Milletvekili Ferdi Sabit Soyer de “Kıbrıs sorunundaki son gelişmeler ve vize” konusunda konuştu.
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, Dilekçe ve Ombudsman Komitesi’nin; “Bakanlar Kurulu’nun 14 Ekim 2015 tarihinde ulaştırma ve haberleşme hizmetlerinin yeniden yapılandırılması çerçevesinde KKTC’den ve/veya Türkiye Cumhuriyeti’nden teknik ve hukuki konularda hizmet alımına ilişkin Ombudsman raporuna ilişkin raporu” görüştü.
Dilekçe ve Ombudsman Komitesi Başkanı, CTP milletvekili Fazilet Özdenefe, komitenin raporla ilgili 8 kez toplantı yaptığını belirterek, geniş çaplı araştırma yaptıklarını dile getirdi.
Özdenefe, raporu inceledikten sonra içerikten “büyük üzüntü” duyduğunu söyleyerek, toplumun sahip olduğu kazanımların “acele ile detaylı araştırılmadan” elden kayıp gitmesinin üzücü olduğunu söyledi. Toplumsal birikim ve kazanımlardan birinin uçup gittiğini ve bunun aceleye geldiğini belirten Özdenefe, “Bu acelenin hesabının verilmesini istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2016, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468