banner493

Mehmet Erdem konser verecek

Yeniboğaziçi’nde bu yedincisi düzenlenen Pulya Festivali bugün başlıyor

Mehmet Erdem konser verecek
banner432
Yeniboğaziçi Belediyesi’nin 7’ncisini düzenlediği Pulya Festivali bugün başlıyor.
24 Ağustos’a kadar sürecek festivalin uluslararası ayağı; yerel seçimler nedeniyle yeterli hazırlık zamanı olmadığı için bu yıl gerçekleştirilemiyor.
Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir, Festival Komitesi üyeleriyle birlikte Salamis Bay Conti Resort Otel’de basın toplantısı düzenledi.
Belediye Başkanı Katip Demir, Pulya Fesitvali’nin bölgenin en önemli festivallerinden biri olduğunu belirterek, bölgenin tanıtımı ve geleneksel kültürün yaşatılması açısından önemli olduğunu ifade etti.
Demir, festival tarihi seçim dönemine denk geldiği için 20 gün gibi kısa bir sürede hazırlanıldığını, bu yüzden festivalin geçmiş yıllardaki uluslararası ayağının bu yılki festivalde gerçekleştirilemediğini kaydetti.
Demir, önümüzdeki yıllarda festivalin uluslararası olarak devam edeceğini, festivalin sakin şehir (cittaslow) konseptinde olması gereken unsurları da taşıyacağını belirtti.
Festival Komite Başkanı Atalay Talaykurt da festival program hakkında bilgi verdi.

Talaykurt, festivalin yerel seçimin hemen sonrasına denk geldiğini, yeni yönetim olarak, kısa süre kaldığı için bu yılki festivali farklı konseptte hazırlamak zorunda kaldıklarını söyledi.
Festival bugün saat 19.00’da kortej ile başlayacak. Resmi açılış ise 20.30’da gerçekleştirilecek. Açılışın ardından Mehmet Erdem konseri yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 09:33
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460