banner556

‘O gece sarhoştuk’

Banka binasına ve Adnan Özünlü’ye ait araca yakıcı dökerek kundaklamakla suçlanan Tuncay Şahin ile Yunus Emre tutuklandı

‘O gece sarhoştuk’
Çiğdem AYDIN
Başkent Lefkoşa’nın Yenişehir bölgesinde geçtiğimiz günlerde meydana gelen kundaklama olayı ile ilgili iki kişi tutuklandı.
“Remfrew Security” isimli banka ve önünde park halinde bulunan Adnan Özünlü’ye ait aracın yakılması olayıyla ilgili gözaltına alınan  Tuncay Şahin ve Yunus Emre Demir dün tutuklama talebi ile mahkemeye çıkarıldı. Güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edilen zanlılar suçlamaları kabul etmezken, polis zanlılar hakkındaki iddiaları aktardı.
Polis, 13 Ekim tarihinde Atatürk Caddesi üzerindeki “Remfrew Security” isimli banka ve önün de park halinde bulunan Adnan Özünlü’ye ait LL 836 plakalı Isuzu marka aracın üzerine yanıcı madde dökülerek kundaklandığını belirtti. 

Suçlamaları kabul etmediler…
Polis, bankanın camlarının sert bir cisimle kırıldığını, alevin içeriye ulaşmasının sağlandığını belirterek, meydana gelen olayın ardından soruşturma yapması için 30 kişilik bir ekip, kamera kayıtlarını incelemesi için ise 4 kişilik bir ekip kurulduğunu ifade etti.
Yapılan soruşturma sonucunda kamera görüntülerinden şüpheli olan bir araç tespit edildiğini kaydeden polis, aracın sahibi olan zanlı Tuncay Şahin’in soruşturma maksatlı adli şubeye celp edildiğini, zanlı ile bölgede birlikte olduğu tespit edilen zanlı Yunus Emre Demir’in de mahkeme emri ile tutuklandığını söyledi.  Olayla ilgili gözaltına alınan zanlıların sorgularında suçlamaları kabul etmeyip olay gecesi sarhoş olduklarını ve bir şey hatırlamadıklarını iddia ederek bilgi vermediklerini belirten polis, soruşturmanın devam ettiğini, incelenmesi devam eden kamera görüntüleri ve alınması gereken ifadeler olduğunu belirtti. 

2 gün tutuklu kalacaklar
Polis, yürütülen soruşturma aşamasında zanlıların 2 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Talebi değerlendiren mahkeme zanlılar hakkında bir gün tutukluluk emri verirken söz hakkı alan zanlılardan Şahin, o gece sarhoş olduklarını bu olayla alakaları olmadığını öne sürerken, zanlı Demir ise böyle bir suça bulaşacak sebebi olmadığını öne sürerek suçsuz olduğunu iddia etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472