banner564
banner556

Otellerin açılması bayram sonrasına

Turizm Bakanı Ünal Üstel, “Tedbiri elden bırakmadan açılım olacak... (otellerde) hedef bayram sonrası” dedi

Otellerin açılması bayram sonrasına

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Kuzey Kıbrıs Eko Agro Turzim Federasyonu Başkanı Tarık Tarkan Bozalan Başkanlığındaki heyeti kabul etti.
Bakan Üstel, Federasyon yetkilileri ile turizm yatırımlarının açılım koşullarını görüştü.
Görüşmeyle ilgili kısa bir açıklama yapan Üstel, ilk etapta açılım ile ilgili belirlenecek olan kriterleri uygulayacak büyük oteller ile birlikte küçük ve orta ölçekli otellerin açılması üzerinde yoğunlaştıklarını, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği yetkilileri ile bir süreden beridir devam eden açılım kriterleri çalışmalarının son aşamaya gelindiğini dile getirerek, kısa süre içerisinde bu kriterleri kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.
Turizm sektörünün kısa süre içerisinde, iç turizme yönelik olarak açılacağını belirten Bakan Üstel, “Açılım, tedbiri elden bırakmadan gerçekleştirilecek. Alınacak tedbirlerin belirlenmesi için bir süreden beridir sektör temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın son aşamasına gelmiş bulunmaktayız” dedi.
Bakan Üstel, “hedefimiz Bayram sonrasında turizm tesislerimizi, belirlenen kurallar ve kriterler çerçevesinde, KKTC halkının hizmetine sunmaktırr” dedi.

banner571

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473