Satılmış Mercimek’i oyuna getirdiler

Kapanmış bankaya ait çekin üzerine 24 bin TL yazarak 58 adet koyun satın alan Sarper Cemaller, Cengiz Zeybek ve Cengiz Avcı tutuklandı

Satılmış Mercimek’i oyuna getirdiler
banner432
Hüseyin ÇİÇEK
Gazimağusa’da 2002 yılında kapanmış olan bankaya ait çek yaprağını sahteleyerek Satılmış Mercimek’e veren ve 24 bin TL karşılığında 58 adet koyunu alan Sarper Cemaller, Cengiz Zeybek ve Cengiz Avcı gözaltına alındı.
Polis tarafından gözaltına alınan zanlılar dün Gazimağusa’da mahkemeye çıkarıldı.
Mahkemeye meseleyi aktaran Adli Şube’de görevli polis memuru Hasan Karagil, zanlı 1 Sarper Cemaller’in, 2002 yılında kapanan bir bankaya ait çek yaprağının üzerine 24 bin TL yazarak sahtelediğini ve bu çeki zanlı 2 Cengiz Zeybek ile Cengiz Avcı’nın, Satılmış Mercimek’e vererek 24 bin TL karşılığında 58 küçük baş hayvanı sahtekarlıkla temin ettiklerini söyledi.

Teminatla serbest kaldılar
Zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığına işaret eden Karagil, mahkemenin uygun göreceği teminat şartları ile zanlıların serbest bırakılmasını talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla, zanlıların KKTC vatandaşı muteber 2 kefilin 50’şer bin TL’lik kefaletleri şartı ile serbest bırakılmasına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 06:36

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460