banner564
banner556

Sebze ve Meyvelere dikkat zehirleniyoruz..

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Tarım Dairesi, 10-16 Kasım tarihleri arasında ithal ve yerli üretim meyve-sebze denetim sonuçlarını açıkladı.

banner611
Sebze ve Meyvelere dikkat zehirleniyoruz..
banner598
banner616

İthal ve Yerli Ürünlerden numune alınarak Devlet Laboratuvarında yapılan analizler neticesinde çıkan sonuçlar Avrupa Birliğinde kullanılan Pestisit Kalıntı Limitlerine göre değerlendirilerek sonuçlar elde edildi.

Tarım Dairesinden verilen bilgiye göre, ithal ürünlerde 39 numunede 35 numune temiz kategorisinde değerlendirilirken, limit üstü bitki koruma ürünü tespit edilen 4 ürüne rastlandı.

Engin Değirmenci’ye ait elma (Golden) ve Sultani üzümde limit üstü bitki koruma ürünü tespit edildiğinden ürünler firmanın isteği üzerine menşeine iade edildi.

Onbaşı Ltd. elma (Arap Kızı)’nda limit üstü bitki koruma ürünü tespit edildiğinden ürün firmanın isteği üzerine menşeine iade edilecek.

ORC Foods’a ait kırmızı elmada limit üstü bitki koruma ürünü tespit edildiğinden ürün firmanın isteği üzerine imha veya menşeine iade edilecek

Yerli ürünlerde 17 numuneden 17’si de temiz kategorisinde değerlendirildi ve hiçbir numunede limit üstü bitki koruma ürünü ve/veya tavsiye dışı bitki koruma ürünü tespit edilmedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Niyazi Hasan AUSTRALIA
Niyazi Hasan AUSTRALIA - 1 hafta Önce

VERY GOOD THE PEOPLE CAN GO TO CENET

Ck
Ck - 1 hafta Önce

Hangi markette satıldığını niçin kimse söylemezde ' ahmet dayının üzümü, ayşe teyzenin elması' yahu ben nerden bilecem hangi markete sattılar bu elmayı üzümü nereden bileyim ben ayşe teyzeyi ali dayıyı Allahımmmmmm çıldıracagım bu ülkde!!!!!!!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474