banner564
banner556

Şenkul: Bayrak ileriye taşınacak

Görevini devreden Güngördü, seçim sürecinin Girne’de son derece olgun ve demokratik bir ortamda geçtiğini belirtti

Şenkul: Bayrak ileriye taşınacak

Girne Belediyesi’nde devir teslim töreni bugün yapıldı. Girne Belediyesi yeni hizmet binasında yer alan törende Murat Şenkul, Belediye Başkanlığı görevini Nidai Güngördü ’den devraldı.
Açıklamaya göre, törene CTP Girne İlçe Başkanı ve Milletvekili Ongun Talat, CTP Girne Milletvekili Fikri Toros, Girne Belediyesi eski başkanı Sümer Aygın ve yeni dönemde göreve seçilen belediye meclisi üyeleri katıldı.
Devir teslim döneminde konuşan Girne Belediyesi eski belediye başkanı Nidai Güngördü, yerel seçim ve propaganda sürecinin Girne’de son derece olgun ve demokratik bir ortamda geçtiğini, kentte hiçbir olumsuzluk yaşanmadığını belirterek, bunun Kıbrıs Türk halkının bu konudaki gelenek göreneğinin ne kadar iyi noktada olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.
Girne belediye Başkanlığına seçilen Murat Şenkul’a ve yeni belediye meclisi üyeleri, muhtar ile azalara başarılar dileyen Nidai Güngördü, ülkede ve kentte güzle işler yapacaklarına inanç belirtti.

Şenkul: Personel endişe yaşamasın
Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul da, seçimin ardından Pazartesi günü Nidai Güngördü ile bir araya geldiklerini dile getirerek, devir teslimde belediyede gergin bir hava yaşanmamasında Güngördü’nün çok büyük bir etkisi olduğunu söyledi.
Belediye başkanları görevlerini devretse de, belediye personelinin her zaman işlerinin başında olacağını vurgulayan Şenkul, personelden herhangi bir endişe yaşamamalarını isteyerek belediyede sadece yönetsel değişikliğe gideceklerini söyledi.
Göreve seçilen belediye meclis üyeleri, muhtar ve azaları kutlayarak, birlikte Girne’de güzel işler yapacaklarını dile getiren Şenkul, Güngördü’nün 8 buçuk yılda yaptığı işleri daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Görevi süresince halka kapılarının her zaman açık olacağını ve Güngördü’nün hayata geçirdiği Alo 185 hattını genişleterek Girne halkının hizmetine sunacaklarını belirten Şenkul, sözlerine Girne Belediyesi eski başkanı Nidai Güngördü’ye hizmetleri için teşekkür ederek ve bundan sonraki yaşamında, sağlık ve mutluluk dileyerek son verdi.
Törenin ardından ise Nidai Güngördü, belediye çalışanlarıyla vedalaşarak, hizmet binasından ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473