banner564
banner556

Sesli kitap hizmette

İsmail Bozkurt’un kendi sesiyle seslendirdiği romanı "Yusufçuklar Oldu mu?" Storytel’de yayında

Sesli kitap hizmette

İsmail Bozkurt’un kendi seslendirdiği romanı "Yusufçuklar Oldu mu?"Storytel’de yayınlanmaya başlandı.
Telsim’den verilen bilgiye göre, dünyanın en büyük sesli ve e-kitap yayın servislerinden Storytel, 700 binden fazla başlık ve içeriğini dinleme ve okuma imkanı veren bir abonelik hizmeti sunuyor.  Kitapseverler, Storytel’i AppStore ve GooglePlay’den indirip Kıbrıs Türk Edebiyatı’na ait kitapları dinleyebiliyor.
Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, “Kıbrıs Türk Yazarlar Birliği ile imzaladığımız işbirliği kapsamında, ilk kitap olan Hikmet Afif Mapolar’ın Kök Nal kitabı çok ses getirdi ve şimdi de büyük bir heyecanla ikinci Sesli Kitabı yayınlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.
Tanpınar, “Edebiyatın dışararıya açılmasında çok önemli bir adım olan Sesli Kitap projemizin ikinci kitabı olan ve İsmail Bozkurt’un kendi sesinden seslendirdiği romanı 'Yusufçuklar Oldu mu?' çok kısa bir süre önce yayına alındı. Projenin üçüncü sesli kitabında ise benim seslendirdiğim Ali Nesim’in Şahmaran isimli romanı olacak. Kıbrıs Türk Edebiyatçılarımızın romanlarının, tüm dünyanın çok rahatlıkla ulaşabileceği dijital platformda yer almasından dolayı çok mutluyuz.” ifadelerini kullandı.
Yazar İsmail Bozkurt, ‘‘İlk kez bir kitabım sesli olarak yayınlandı. Benim için önemli olan bir husus var ki, o da 'Yusufçuklar Oldu mu?' romanımı benim seslendirmiş olmamdır.’’ dedi. Bozkurt, ‘‘Benim için çok güzel ve eşsiz bir anı oldu. Yusufçuklar Oldu mu? okuyucunun sevdiği bir roman ve farklı dillere de çevrildi. Umarım sesli olarak da dinleyiciler tarafından beğenilir. Telsim'e beni böyle bir projeye dahil ettikleri için çok teşekkür ediyorum.’’ diyerek hislerini dile getirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473