banner493

“Sıkıntı ortadan kalkacak”

Denktaş, turizmdeki ara eleman eksikliğinin giderilmesi için OTEM’in, eylül ayında yeniden hayata geçirileceğini söyledi

“Sıkıntı ortadan kalkacak”
banner432
Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, uzun süredir faaliyette olmayan Otelciler Turizm ve Eğitim Merkezi’ni (OTEM), turizm sektöründe var olan ara eleman ihtiyacının giderilmesi için Eylül ayında yeniden hayata geçireceklerini açıkladı.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Denktaş, dün, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği yönetim kurulunu kabul etti.
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Hüseyin Aktığ, görüşmedeki konuşmasında, turizmin çeşitlendirilerek 12 aya yayılması, ara elaman ihtiyaçlarının giderilmesi, yatırım teşvik sisteminin taleplere göre revize edilmesi, turizm fonu ve turizm memnuniyetinin artırılması için sürdürülebilir turizm politikaları oluşturulması konusundaki taleplerini dile getirdi.
Aktığ, turizmdeki sorunların giderilmesi için hazırladıkları önerileri Denktaş’a sunarak görüş alış verişinde bulundu.
Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, turizm sektöründe var olan ara eleman ihtiyacının giderilmesi için, uzun süredir faaliyette olmayan Otelciler Turizm ve Eğitim Merkezi’ni (OTEM), Eylül ayında yeniden hayata geçireceklerini söyledi.

“Gençler eğitilecek”
Denktaş, şöyle devam etti:
“Uzun zamandır turizm sektörüne ara kademe elemanlarının eksikliği sektörde ciddi sorunlar oluşturmaktaydı. Bu nedenden dolayı hükümetimiz kurulduğu günden itibaren OTEM’i harekete geçirmek için, gereken maddi ve insan kaynağı ihtiyaçlarını giderecek, OTEM’i 15 Eylül’den itibaren faaliyete geçireceğiz.
Böylece bir yandan ilgili gençlerimiz eğitilerek sektöre kazandırılacak, diğer yandan ara eleman sıkıntısı ortadan kaldırılacaktır.”
Turizm Örgütü’nün kuruluşunun da son aşamada olduğunu dile getiren Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş bunun kendisi için oldukça hassas bir konu olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2014, 10:08
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460