banner564

Sınır kapıları için toplanıyorlar

İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi, 1 Haziran Pazartesi günü saat 14.00’te toplanıyor.

Sınır kapıları için toplanıyorlar
banner598

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi toplantısında, geçiş kapılarının kademeli açılışıyla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Liderin 21 Mayıs’taki telefon görüşmelerinde değerlendirdikleri çerçevede izlenecek yol haritası görüşülecek.
Toplantıda iki tarafın epidemiyolojik verilerinin değerlendirilerek geçişlerin kademeli normalleştirilmesine yönelik atılabilecek adımlar ele alınacak.
Toplantıya iki taraftan uzmanlar yanında Teknik Komiteler Genel Koordinatörleri Meltem Onurkan Samani ile Adrianos Kyriakides de katılacaklar.
İki toplumlu söz konusu toplantı öncesinde komitenin Kıbrıslı Türk başkan ve üyelerinin, Sağlık Bakanlığı uzmanları ve yetkilileriyle çalışma toplantısı yapmaları öngörülüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dogrucu
Dogrucu - 4 yıl Önce

Rum tarafinda salgin devam etmektedir. YAKALANABIEN vakalar az olsa da YAKALANAMAYAN vakalar ve asemptomatik vakalar gorunenden cok daha fazladir. Kapilari acma konusunda bu gercekleri goz ardi etmemek lazim. Eger simdiden acarsak bize de bulasir ve ikinci dalgayi yasariz.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473