banner493

Sırada eşcinsel evlilik var

banner514

Sadıkoğlu, Ceza Yasası’nın; kültürel, milli, ahlaki, siyasi, sosyal, dini, tıbbi, hukuki ve tarihi zararlar doğuracağını savundu

Sırada eşcinsel evlilik var
banner432

Kıbrıs Gönüllü Teşekküller Platformu, meclisten vekillerin oylarıyla geçirilen Ceza Değişiklik Yasa Tasarısı’nın, kültürel, milli, ahlaki, siyasi, sosyal, dini, tıbbi, hukuki ve tarihi perspektiften incelendiği zaman çeşitli zararlar doğuracağını savundu.

Kıbrıs Gönüllü Teşekküller Platformu üyeleri Meclis önünde toplanarak, mecliste ilgili yasa değişikliğine onay verecek vekilleri bir kez daha uyarma ve vicdanlarını harekete geçirme çağrısında bulundu.

Platform Başkanı Okyay Sadıkoğlu yaptığı açıklamada, kendilerinin ilgili yasa değişikliğine karşı kamuoyunun tepkisini duyurmak için kurulmuş bir platform olduklarını belirterek, “Biz toplumsal yarar için milli ve manevi değerlerin korunmasına inanan bir teşekkülüz” dedi.

Hiçbir zaman eşcinselleri hor gören veya dışlayan bir duruşta olmadıklarını ifade eden Sadıkoğlu, “Ancak toplumsal yarar söz konusu olduğunda getirilen serbestliğin sözde özgürlükler kapsamında değerlendirilerek toplumumuza alelade bir telaşla empoze edilmesine şiddetle karşıyız” diye konuştu.

 

“Sırada evlilik ve evlat edinme var”

Sadıkoğlu, bu serbesiyetin AB kriterleri kapsamında evlilik ve evlat edinmeleri koşulunu da beraberinde getireceğini ifade ederek, bu uygulamanın Kıbrıs Türk toplumunun, gelenek, örf ve adetlerine, aile yapısına, genel sağlık ve ahlak kurallarına aykırı bir uygulama olduğunu ileri sürdü.

 

 

Karadeniz Derneği öneri sundu

Öte yandan, Karadeniz Kültür Derneği, Ceza (Değişiklik) Yasası’nda bulunan bazı maddelerin değiştirilmesi ve kaldırılması ile ilgili Cumhuriyet Meclisi’ne öneri sundu.

Dernek, “böyle bir yasanın” önünde gerekirse siper olacağını belirterek, “AIDS hastalığını kışkırttığını” iddia ettiği bu yasayı önerenleri kınadı.

Karadeniz Kültür Derneği Genel Başkanı Turan Büyükyılmaz yazılı açıklamasında, Ceza (Değişiklik) Yasası’nda bulunan 144., 147., 153. ve 154. maddelerin değiştirilmesi, 171., 172., 173. ve 174. maddelerin kaldırılması ile ilgili Meclis’e yasa önerisi sunduklarını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 04:20
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465