banner564
banner622

Sizler hayal alemindesiniz

Saner, Kıbrıs’ta bir anlaşma olması için Türkiye’nin garantörlüğünün kalkmasını isteyen Anastasiadis ile Mitsotakis’e net cevap verdi

Sizler hayal alemindesiniz
banner598

Ulusal Birlik Partisi(UBP) Genel Başkanı ve Başbakan Ersan Saner, Yunanistan’ın, bağımsızlığını kazanmasının 200’üncü yıldönümünü, Kıbrıs Rum Kesimi ile birlikte, Türkiye ve Türk düşmanlığı propaganda vesilesine döndürdüğünü belirtti.
Yapılan açıklamaya göre Hamza Ersan Saner, Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis’in Yunanistan’ın bağımsızlığının 200’üncü yıldönümü nedeniyle Atina’da, Yunan Başbakanı Mitsotakis ile yaptığı basın toplantısında ortaya koyduğu görüşlerin masumane ve dostane olmadığını kaydetti.
Saner, “Rum liderle Yunan Başbakanı hala, 450 yıldır devam eden Kıbrıs adasındaki Türk varlığını sona erdirmenin düşmanca hesabı içinde görülüyorlar. Hala, Kıbrıs Türkü’nün egemen bir halk olma noktasından geriletebileceklerini, Devletimizi ortadan kaldırabileceklerini ve Türkiye ile bağımızı koparabileceklerini zannetmektedirler” dedi.
Anastasiadis’in Türk askerinin Ada’dan çekilmesi ve garantilerin kaldırılmasını istemesinin ve Yunanistan Başbakanı’nın bunda destek çıkmasının Rum-Yunan zihniyetinin asla değişmeyeceğinin bir göstergesi olduğunu ifade eden Saner, “Rum-Yunan ikilisinin Yunanistan’ın bağımsızlığının 200’üncü yılını kutlamasını, Türkiye ve Türk düşmanlığı için bir propaganda vesilesi haline getirmesi, bu yıldönümü nedeniyle Rum öğrencilere özel dersler verilmesi için okullara genelge gönderilmesi Kıbrıs konusunda bugüne kadar neden bir anlaşma sağlanamadığının en açık kanıtıdır” denildi.
Saner, “Kıbrıs’ta bir anlaşma olması için Türkiye’nin garantörlüğünün kalkmasını istediklerini açıklayan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile Yunanistan Başbakanı Kiryakos Mitsotakis’in hayal aleminde olduklarını ve Kıbrıs Türklerini oyuna getirip Enosis yolunu açabileceklerini sandıklarını” belirtti.

Saner’den Erdoğan’a kutlama
Öte yandan Başbakan Ersan Saner, önceki gün yapılan 7. Olağan Büyük Kongresi’nde AK Parti Genel Başkanlığı’na seçilmesinden dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kutlama mesajı gönderdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 3 yıl Önce

Namık kemal ne demis rüya gören yeni duzulenciler akel disi palikarya yalaklari çakma sendikacılar havyarimi yesin demis

SIRADAKİ HABER

banner608

banner473