banner564
banner556

Sonuna kadar yarışacağım

Oğuz, Genel Başkanlık seçimi sürecinde bir ittifak arayışının olmayacağını belirtti:

Sonuna kadar yarışacağım

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı, UBP Genel Başkan adayı Dursun Oğuz, genel başkanlığa neden aday olduğuna ve kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yapılan yazılı açıklamaya göre, bir programa konuk olan Dursun Oğuz, adaylığı öncesinde 3 yıllık genel sekreterlik görevi yaptığını, parti içi organlarıyla iyi ilişkiler kurduğunu söyledi.  UBP üyelerinin öncelikli tercihinin ülke menfaatleri olduğuna vurgu yapan Oğuz, ülke için adalet arayışı içinde olduğunu da ifade etti. 
Adaylık kararının kendi hür iradesiyle olduğunu altını çizen Dursun Oğuz, “Bugüne kadar partim için ne yaptım, genel sekreterlik dönemimde ne yaptım, bakanlığım dönemimde ne hizmetler verdim bunlarla değerlendirilmek istiyorum” dedi.  
Oğuz, Genel Başkanlık seçimi sürecinde bir ittifak arayışınız var mı cumartesi gününe kadar adaylıktan çekilme düşünceniz olur mu şeklindeki bir soruya ise şöyle cevap verdi: 
“Hayır, öyle bir niyetim yok. Daha aday olur olmaz bu yönde algı yaratılmaya çalışıldı. Sonuna kadar bu yarışta yer alacağım. Aday fazlalığı UBP içinde bir kırgınlığa, kutuplaşmaya yol açmayacak. Parti tabanının da ayrımcılıktan rahatsız olduğunu görüyoruz. Önümüzde bir koalisyon ve bir seçim ihtimali var bu zorlu sürece kırgınlıklarla giremeyiz. Önümüzdeki süreçte ülke menfaatleri için yeni bir seçim değil mevcut hükümet ya da alternatif hükümet seçenekleriyle icraatlara devam etmeliyiz.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner474