banner564
banner556

Sorunlar saptanıyor

LTB Muhtarlar Koordinasyon Merkezi çalışmalarını sürdürüyor

Sorunlar saptanıyor
Başkent Lefkoşa’daki muhtarlıklarla iletişimi güçlendirmek ve mahallelerdeki sıkıntıların çözümünü sağlayabilmek adına Lefkoşa Türk Belediyesi bünyesinde oluşturulan Muhtarlar Koordinasyon Merkezi, çalışmalarını tüm bölgelerde sürdürüyor.
LTB’den yapılan açıklamaya göre, Şube Amiri Birtan Aktolga’ya bağlı ekiplerce tüm muhtarlıklarla yürütülen işbirlikleri kapsamında yerinde tespit için gerçekleştirilen ziyaretlerde bugünkü adresler Yenicami ve Ayyıldız mahalleleri oldu. Ziyaretlerde belirtilen bazı şikâyetler anında çözüme kavuşturulurken, yapısal bazı sıkıntıların çözümü için LTB’nin ilgili şubeleri harekete geçirildi. Devlet kurumları ile işbirliği gerektiren bir takım problemlerin çözümü için ise gerekli yazışmalar başlatıldı.


Harmancı da katıldı
LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın katılımı ile yapılan ziyaretlerde öncelikle muhtarlık binalarına gidildi, daha sonra bölgedeki sorunlar incelendi ve mahalle sakinlerinin düşünceleri alındı.
Yenicami Mahallesi Muhtarı Ayşen Hamitoğlu ile yapılan görüşmede bölge insanının özellikle odun sobalarının çıkardığı dumandan duyduğu rahatsızlık gündeme getirilirken, bazı araç park ve çöp sorunları dillendirildi.

Harmancı bölge sakinlerini dinledi
İlgili mahallelerde yaşayan bölge sakinleri ile görüşen LTB Başkanı Mehmet Harmancı, bir takım sıkıntıların hemen çözüldüğünü, diğer tüm sıkıntıların çözümü adına ise LTB’nin yoğun uğraş vereceğini aktarırken, bölge sakinlerinin kendisine aktardığı sorunların giderilmesine de özel önem verdiklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2015, 06:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner473