banner564
banner556

‘Sorunları çözeceğiz’

Hayvan üreticilerinin sorunlarını dinleyen Oğuz, girdi maliyetlerinin aşağıya çekilmesi için üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi

‘Sorunları çözeceğiz’

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, üreticiyi ve üretimi her zaman desteklediklerini belirterek, girdi maliyetlerinin aşağıya çekilmesi için bakanlık olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Dursun Oğuz, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları yaptığı konuşmada, girdi maliyetlerinin artmasından dolayı hayvancılığın sürdürülemez olduğunu özellikle elektrik maliyetlerinin üreticilere yönelik yeniden şekillenmesi gerektiğini belirtti.
Arpa ve yem fiyatlarının yüksek olmasından dolayı büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Naimoğulları, özellikle küçükbaş üreticileri için arpa fiyatlarının yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

Yeniden bir araya gelinecek
Bakan Oğuz da, sorunların bilincinde olduklarını ve sorunların sadece hayvancıların değil kendilerinin de ortak sorunu olduğunu belirterek, özellikle elektrik maliyetleri yönünde bir çalışma başlatıldığını dile getirdi.
Süt konusu ve arpa fiyatları ile ilgili de ilerleyen günlerde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vereceklerini ifade eden Oğuz, yakın zamanda Toprak Ürünleri Kurumu üzerinden mısır ve soya getirilerek, daha uygun fiyatlara hayvan üreticilerine verileceğini açıkladı.
Üreticiyi ve üretimi her zaman desteklediklerini vurgulayan Oğuz, girdi maliyetlerinin aşağıya çekilmesi için bakanlık olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını açıkladı.
Toplantı sonunda 28 Eylül tarihinde yeniden bir araya gelinmesi için karar alındı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 1 hafta Önce

Zor

SIRADAKİ HABER

banner456

banner474