banner564

Soruşturma bitmedi

Cezaevinde yargılanmayı bekleyen İbrahim Uçar’a uyuşturucu gönderdiği iddia edilen Nezif Özhançer ile suç ortağı gün daha tutuklu kalacak

Soruşturma bitmedi
banner598

Suna ERDEN

Merkezi Cezaevi’nde gardiyanlar tarafından yapılan kontrolde iç çamaşırında uyuşturucu madde bulunan İbrahim Uçar’a kokain temin ettikleri iddia edilen S.B. (K-17) ile Nezif Özhançer hakkındaki soruşturma devam ediyor.
Zanlılar dün ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Soruşturmayı yapan polis, 7 Ekim 2023 tarihinde saat 13.30 sıralarında Merkezi Cezaevi’nde görevli gardiyanlar tarafından hükümsüz tutuklu olarak bulunan İbrahim Uçar’ın üzerinde yapılan kontrolde iç çamaşırı içerisinde 3 gram ağırlığında uyuşturucu madde içerdiğine inanılan beyaz renk toz madde bulunarak emare alındığını söyledi. 
Polis memuru, Uçar’ın ifadesinde maddeyi açık görüş esnasında S.B.’nin kendisine verdiğini söylediğini aktardı. 
Polis memuru, S.B.’nin tutuklandığını, evinde yapılan aramada 3 gram ağırlığında uyuşturucu madde içerdiğine inanılan beyaz renk toz ve 44 adet uyuşturucu içerikli Suboxone marka hap bulunduğunu belirtti. 
Polis memuru, zanlının ifadesinde Uçar’a verdiği maddeyi Nezif Özhançer aracılığıyla temin ettiğini itiraf ettiğini söylediğini açıkladı.
Polis memuru, Nezif Özhançer’in de tutuklandığını, evinde yapılan aramada 20 gram ağırlığında methamphetamine türü uyuşturucu ve 48 adet uyuşturucu içerikli Suboxone bulunduğunu belirtti. Polis, Nezif Özhançer’in ifadesi üzerine tedavi gördüğü Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde görevli doktor ile görüştüklerini söyledi. Polis, doktorun 48 adet hapı bağımlılık tedavisi gören Özhançer’e verdiğini söylediğini aktardı. Soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler olduğunu kaydeden polis, zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi onayladı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474