banner564

Soruşturma derinleşti

Tekirdağ’dan geldikten 6 gün sonra Avukat Seyhan Yıldırım’a silahlı saldırı düzenleyen zanlının suç ortakları olabileceği düşünülüyor

Soruşturma derinleşti
banner598

Suna ERDEN

Girne’de Avukat Seyhan Yıldırım’a silahlı saldırı düzenleyen 21 yaşındaki Yiğit Balaç hakkındaki soruşturma sürüyor. Zanlı dün ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.
Türkiye’nin Tekirdağ ilinden 6 Temmuz 2023 tarihinde ülkeye gelen ve 6 gün sonra silahlı saldırı düzenleyen zanlının suç ortakları olabileceği düşünülüyor. Polis bu yönde soruşturmayı sürdürürken, zanlı hakkında 7 gün ek süre talep edildi. 
Soruşturmayı yürüten polis, 11 Temmuz saat 11.00 sıralarında meydana geldiğini anımsattı. Polis, avukat Seyhan Yıldırım’ın ofisine giden zanlının, belinden çıkardığı silahla iki el ateş açtığını anlattı.
Polis, açılan ateş sonucu Yıldırım’ın sol diz altından yaralanarak, Girne Akçiçek Hastanesi’ne kaldırıldığını, yapılan tedavisinin ardından taburcu edildiğini açıkladı. Polis, olaydan sonra koşarak Türk Mahallesi civarına kaçan zanlının bölgedeki boş ve yıkık bir eve silahını atarak, Ercan Havaalanı’na gittiğini belirtti. Polis, zanlının ülkeden çıkış yapmak üzereyken Ercan’da yakalandığını belirtti.
Polis, zanlının gösterimi ile olayda kullanılan 9 mm silahın atıldığı yerde bulunarak, emare alındığını belirtti. Zanlının ifadesinde bazı beyanlarda bulunduğunu kaydeden polis, bu beyanların araştırıldığını söyledi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini, olayda kullanılan silahın balistik incelemeye gönderildiğini ve sonuçların çıktığını söyledi. Polis, inceleme sonucu silahın herhangi bir olayda kullanılmadığını tespit ettiklerini açıkladı. Polis, soruşturmanın devam ettiğini, meseleyle bağlantılı başka şahıslar olabileceğini, güvenlik kamerası görüntülerinin incelemesinin sürdüğünü belirterek, 7 gün ek süre istedi. 
Mahkeme, hakkında “ağır yaralama, kanunsuz ateşli silah tasarrufu, kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu ve vahim zarar” suçlarından soruşturma yürütülen zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474