banner564
banner556

Soruşturma genişledi

Ülkeye yüklü miktarda suç geliri olduğu düşünülen döviz getirerek paranın izini kaybettirmeye çalıştıkları öne sürülen baba ile oğlu 5 gün daha tutuklu kalacak

Soruşturma genişledi

Kuzey Kıbrıs’a belirli aralıklarla gelen, her defasında suç geliri olduğu düşünülen yüklü miktardaki dövizi ülkeye sokan Selim Tayşi ile aynı adı taşıyan oğlu Selim Tayşi hakkındaki soruşturma devam ediyor.
Zanlılar dün ek süre talebi ile mahkemeye çıkarılırken, duruşmada olgular bir kez daha aktarıldı.
Baba ile oğlunun 2022 yılı Ocak-Temmuz ayları arasında ülkeye 2 milyona yakın Euro getirdikleri ve burada izini kaybettirmeye çalıştıkları belirtildi. Baba-oğul zanlının suç ortakları olduğu ve bu şahısların arandığı açıklandı. 
Soruşturmayı yürüten Mali Polis, 6 Ağustos 2022 tarihinde ülkeye giriş yapan Selim Tayşi’nin Ercan Havaalanı’ndan ülkeye 800 bin Euro para getirdiğini söyledi. Polis, zanlının beyanında parayı yatırım yapmak amacıyla ülkeye soktuğunu söylediğini aktardı.  Polis, yapılan soruşturmada zanlının daha önce de iki kez toplam bir milyon 100 bin Euro getirdiğini belirlendiğini açıkladı. Polis, zanlının 31 Temmuz ve 1 Ağustos tarihlerinde ülkeye yatırım amaçlı getirdiği paraların akıbetiyle ilgili izahat veremediğini açıkladı. 
Polis memuru, zanlı Selim Tayşi’nin oğlu Selim Tayşi’nin ise babasının isteği üzerine 2022 yılı Ocak-Temmuz ayları arasında 10 kez ülkeye giriş-çıkış yaptığını ve beraberinde toplam bir buçuk milyon Euro nakit para getirdiğini söyledi. 
Polis, Selim Tayşi’nin oğlu Selim Tayşi’nin ifadesinde suçunu itiraf ettiğini ve iki seferde getirdiği toplam 300 bin Euro’yu zanlı Ökkeş Taş’a teslim ettiğini söylediğini aktardı. 
Polis, baba ile oğlunun yönlendirmesiyle bir kişinin daha ülkeye 350 bin Euro getirdiğinin belirlendiğini ifade etti.
Soruşturmanın devam ettiğini, aranan şahıslar olduğunu belirten polis, baba ile oğlunun 5 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465