Tahrik unsuru yok

Bindiği taksinin şoförünü ciddi şekilde darp edip, belini kıran ve yargı aşamasında karşı tarafı suçlayan boksör Ceyhun Tokmak’ın iddiası kabul edilmedi

Tahrik unsuru yok

 Girne’de Şubat ayı 2018 tarihinde 51 yaşındaki taksici Şahin Karaçor’un belini kırarak ağır yaralayan Türkiye’de profesyonel boksör Ceyhun Tokmak’ın davasında avukatın iddiası üzerine yapılan ara duruşmanın kararı dün Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde açıklandı. Başkanlığını Fadıl Aksun’un yaptığı, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç Akyener ve Tokmak’ın avukatı Boysan Boyra hazır bulundu. Davanın ara kararını Fadıl Aksun açıkladı. 

Mahkeme Başkanı Fadıl Aksun, “Tahrik” iddiası üzerine Başsavcılık ve savunmanın birer tanık dinlettiğine değindi. Müdafaa tanığının olay günü polise verdiği ifade ile mahkemedeki ifadesinin örtüşmediğine dikkati çeken Aksun, müdafaa tanığının şahadetine değer vermediklerini ve mahkemedeki tanıklığına ikna olmadıklarına dikkati çekti. 
Aksun, İddia Makamının tanığı Şahin Karaçor’un ise mahkemede verdiği ifadesinde sarsılmadığını tespit ettiklerini kaydetti. Karaçorun verdiği ifadeye itibar ettiklerine dikkati çeken Aksun, kararı açıklamak üzere davayı ileriki bir tarihe erteleyerek oturumu kapattı.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER