banner493

“Tam bir aymazlık”

Töre, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KKTC’ye yapacağı ziyarete tepki gösteren Rum tarafını eleştirdi

“Tam bir aymazlık”
banner432

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın KKTC’ye yapacağı ziyarete tepki gösteren Rum tarafını eleştirdi.

Töre yaptığı yazılı açıklamada, “Kıbrıs Türk Halkını Türkiye’ye karşı kışkırtma tam bir aymazlık ve uluslararası düzeyde bir skandaldır” ifadelerini kullandı.
Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre’nin açıklamasının devamı şöyle:
“Kıbrıs Türk Halkı Kuzey Kıbrıs’ta egemendir, özgürdür ve güvence altındadır. Rum Müzakereci Mavroyannis, Annan Planına hayır diyenlerin başında gelmektedir. Eylül takvimini karıştırırsak Kıbrıs’taki durum karışacak Eylülü kaçırmamalıyız diyen Mavroyannis’e bizde şunu hatırlatalım; Siz Annan Planına hayır diyerek zaten kaçırdınız. 15 Temmuz 1974’te EOKA -B- ve Cuntanın darbe yapmasıyla yine kaçırdınız. 1959-1960 Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kuruluşunu 13 maddelik değişiklik isteğiyle 1963’de de herşeyi berbat ettiniz ve kaçırdınız. Cuellar belgesine, gali fikirler dizisinede hayır diyerek hepten kaçırıyorsunuz. Bundan sonra artık kazanacağınız veya kaçıracağınız birşey olmayacaktır. Siz Güneyde biz Kuzeyde iki ayrı egemen devlet olarak devam etmekten başka bir model oluşamaz. Bu gerçeği artık kabul edin.”

Erdoğan Salı Günü KKTC’de
Öte yandan Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Temmuz Salı günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne resmi ziyarette bulunacak.
Ziyaret, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye Yüksek Seçim Kurulu’nun kesin seçim sonuçlarını açıklamasının ardından 9 Temmuz’da toplanacak TBMM’de yemin etmesinin ardından gerçekleşecek

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460