banner556

Tel-Sen kararlı

Tamay Soysan, Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesine karşı mücadelelerine devam edeceklerini belirtti

Tel-Sen kararlı
Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası(Tel-Sen), Başkanı Tamay Soysan, Hükümet Programı ve Türkiye ile üzerinde çalışılan 3 yıllık ekonomik programda, Telekomünikasyon Dairesiyle ilgili öngörüler hakkında yaptığı yazılı açıklamada “Telekomünikasyon Dairesinin özelleştirilmesine karşı verdiğimiz mücadelenin arkasındayız. Mücadelemiz ayni kararlılıkla devam etmektedir” dedi.
Telekomünikasyon Dairesine yıllardır yatırım yapılmadığını, hazineye giden Daire gelirinin geri dönüşü olmadığını, Dairenin borçlandırıldığını ardından da “daire fonksiyonlarını yitirdi halka hizmet vermekte zorlanıyor, Daireyi gelsin sermaye alsın” dendiğini savunan Soysan, ”Özelleştirmeler öncesi yaşanan senaryolardır borçlandır batır sat kurtul senaryoları, bu senaryolar vizyona konularak toplumsal varlıklar yandaşlara, ağabilere peşkeş çekiliyor” ifadelerini kullandı.
Soysan, Hükümete, hükümet programları ve ekonomik işbirliği programında yer alan Daire ile ilgili ifadelerden geri adım atma çağrısında bulundu.
Tamay Soysan, Telekomünikasyon Dairesi’nin özelleştirilmesine karşı mücadelelerine devam edeceklerini belirtti

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465